Zvláštní cena primátora statutárního města Jihlavy
Anketa Jihlavských listů Sportovec okresu Jihlava roku 2010

Vyhlášení výsledků 11. ročníku ankety Sportovec Jihlavska, za rok 2010, proběhlo ve čtvrtek 10. 3. 2011 v podvečer v divadelním sále DKO Jihlava. Ceny byly uděleny nejlepším sportovcům okresu Jihlava v kategorii jednotlivců, kolektivů a trenérů. Součástí večera bylo udělení Zvláštní ceny primátora Statutárního města Jihlavy, kterou převzal za oddanost turistice a také dobré výsledky v práci s turistickou mládeží dvaaosmdesátiletý Karel Tůma – náš člen KČT Čeřínek.

Pan Karel Tůma je výraznou postavou regionální turistiky. Po celý život se aktivně zabýval všemi jejími druhy a několik desetiletí i metodikou. Pracoval ve výboru svazu turistiky Okresního výboru ČSTV Jihlava v různých funkcích a tak účinně přispěl k zachování turistiky v celém regionu, protože v rámci tehdejších pravidel byly turistické oddíly součástí tělovýchovných jednot. Je jeho zásluhou, že všechny oddíly v okrese aktivně pracovaly a nezanikly.
Jako zkušený metodik pořádal školení a semináře i v Jihomoravském kraji – a to nejen v pěší turistice, ale i v lyžování a v orientačním běhu. Do svých osmdesáti let byl výkonným značkařem a navíc celá léta zajišťoval jako instruktor značení metodické vedení pro ostatní značkaře Klubu českých turistů, zpracovával podklady k tvorbě turistických map a spolupracoval s jejich vydavateli.
V roce 1988 byl iniciátorem a spoluautorem oblastního turistického odznaku Jihlavský ježek a do dnešní doby je jeho distributorem.
Nejvyšší vyznamenání KČT, jehož je pan Karel Tůma držitelem, bylo uděleno dne 28. 5. 2008 – Veřejné uznání II. stupně – diplom s medailí. Předchozí Veřejné uznání III. stupně – diplom obdržel 24. 1. 2002.

cena primátora

gratulace od turistů

Slavnostní galavečer moderoval Vlastimil Korec. Celý program proběhl v humorném duchu. Pro pobavení diváků vystoupili Zdeněk Hýbl a Robert Kučera - Duo Sleeperz a předvedli, jak mistrně ovládají jo-jo. Kromě nich vystoupili tanečníci Street Busters a Chrisstar Jihlava. Zazpívat přijela Leona Machálková.
Slavnostní večer byl pro oceněného pana Karla Tůmu a jeho paní, která ho provázela, poděkováním za jeho celoživotní práci pro sport a turistiku.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 08. 04. 2011 | 2181 přečtení |
Zdroj: text a foto: V. Veselá |