Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Zimní výprava
V sobotu 20. února 2016 jsme se sešli na hlavním nádraží, abychom se zúčastnili třináctikilometrové zimní výpravy, kterou pro nás připravili Mirek a Marta. Cílovou zastávkou je Smrčná, do níž nás po dvou přestupech dovezl jediný motorový vagónek, přeplněný k prasknutí. Počasí je ukázkové, nikoli zimní, jak napovídá název výpravy, ale slunečné, spíše jarní.

Startujeme z vlakové zastávky Smrčná, kde se hojně občerstvujeme. Tři z nás totiž slaví narozeniny. Posilněni se pak vydáváme proti proudu řeky Sázavy po nové cyklotrase ke kukuřičnému mlýnu a dále do Mrzkovic. Vítá nás žlutě rozkvetlá zahrada a štěkot psů.


na zdraví


po nové cyklostezce


lanová lávkaPo zprvu neznatelné pěšině jdeme do stráně s janovci, abychom po chvíli ocenili nádherný výhled, kterému vévodí známý Melechov a zelené pruhy polí. Pokračujeme k malému lomovému jezírku na Modlani a dále k Mezilesí, kde poklidnou atmosféru „světa samot“ naruší protestní kejhání dvou husí. Vstupujeme do lesa a klesáme k silnici s nádhernými památnými stromy. Odbočíme do osady Kostelík a okolo rybníka s pravým ladovským vodníkem stoupáme do Vilémovic. V Hospodě U Čerta se cítíme docela nebesky – oběd je vynikající, obsluha vlídná a plynulá.

lomové jezírko na Modlani


na Modlani


U Čerta ve Vilémovicích


Po obědě jdeme pozdravit tisíciletý tis v zahradě vilémovského zámku a potom už se kutálíme z kopce k řece Sázavě. Pěšina vedoucí těsně nad vodní hladinou nás vede do Sluneční zátoky. Fotografujeme se u památníku Jaroslava Foglara, vzpomínáme na červnová setkání se skauty, také na naše milé přátele, kteří na nás dnes hledí z nebes. Především na Ing. Jendu Krejčího, který nás svým zamilovaným krajem hochů od Bobří řeky tak často a rád provázel.

u památného tisu ve Vilémovicích


do Sluneční zátoky

u pomníku J. FoglaraZávěrečný úsek cesty ze Sluneční zátoky pokračuje po červeně značené trase do Ledče nad Sázavou. Jdeme svižnějším tempem, které se blíže cíli zrychluje. Na vlakovou zastávku pod ledečským hradem přicházíme s mírným časovým předstihem. Ve vagónu je 27 havlíčkobrodských turistů, kteří se také vracejí z výpravy. V dobré náladě ubíhá cesta rychleji, proto jsme v Havlíčkově Brodě „cobydup“.

v Ledči nad Sázavou
Hodinku času tráví někteří z nás nákupem v Kauflandu, někteří v oblíbené restauraci U Kroupů, kde je dnes obzvláště živo. V 16,07 hodin pak odjíždí 18 účastníků výpravy do Jihlavy.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 02. 2016 | 1784 přečtení |
Zdroj: text: M. Drobná foto: M. Drobná, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server