Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Zábava ve Ždírci
V sobotu 9.1.2010 náš odbor KČT Čeřínek uzavřel turistický rok 2009 zimní vycházkou, zakončenou v kulturním domě ve Ždírci. Všichni, kdo se této každoroční vycházky zúčastňují, už ví, že to je „Silvestrovské vtančení“ do nového turistického roku. Pro náš klub je tento rok obzvlášť významný. Oslavíme letos 90 let od vzniku klubu Čeřínek.

Vycházka byla připravena. Vedl ji F. Dörrer. Ale paní příroda si nedá poroučet. Už v týdnu začalo chumelit, do soboty napadlo asi 30 cm sněhu. Terén byl těžký a dost mokrý. V sobotu se tedy sešli pěší turisté ve 12 hodin u nádraží ČD. Po zralé úvaze se domluvili, že 13 km chůze v těchto podmínkách je pro závěrečnou zábavu nevyhovující, že si protentokrát pár kilometrů odpustí, a odjeli autobusem do Stříteže. Odtud potom šli do Ždírce, kam dorazili dost brzy, tak si ještě vyšlápli okolo Ždírce. Mezitím začalo ještě mrholit a namrzat. Oblečení se jim pokrylo zmrzlými drobnými krůpějemi, jakoby drahokamy připravenými na večerní slavnost. Největší skupina, která nešla na start k ČD, přijela dopravními prostředky individuálně až na místo konání.
sraz na nádraží

pěšáci

zimní idylka

konečně v suchu


Druhá skupina (šesti skalních) statečně šla od nádraží ČD po původně naplánované trase. Nakonec se všichni zdrávi a důkladně mokří sešli v kulturním domě. Tady čekala na každého příchozího keramická medaile, s motivem 90. výročí klubu, vytvořená pro tuto zábavu. Vyrobili ji pro nás v Ústavu sociální péče v Křižanově.Zábava tedy mohla začít.

zahájení zábavy


K tanci a poslechu hráli manželé Doležalovi.


už se tančí

značkaři

značkaři
čestný předseda p. J. Koday


Občerstvení bylo v ceně vstupenky. Víno, pečené kuřecí stehýnko a zákusek. Všem určitě chutnalo.

křidýlko nebo stehýnko??


O kulturní program se postarala taneční skupina Bonanza. Její country tance se líbily už před rokem a letos opět nezklamala.

Bonanzaa zase Bonanza

Mexická polka
znovu BonanzaNakonec si s Bonanzou pod vedením Davida a Štěpánky zatančili téměř všichni.

Štěpánka a David vyučují

učíme se country tanec


Malé překvapení přišlo s dvěma malými tanečníky rock'n rolu z RnR clubu ELVIS Jihlava TJ Sokol Bedřichov. Předvedli úžasný taneční a sportovní výkon. Jejich vystoupení bylo milé a mělo velký úspěch.

soustředění před vystoupením

rock'n roll
Tancovalo se, jedlo a pilo a při dobré zábavě uběhl čas tak rychle, že byl čas zábavu ukončit.

hraje  "Sádlo v pohybu"

všichni se dobře baví


Kapela „Sádlo v pohybu“ přestala hrát, přijel objednaný autobus, aby všechny bezpečně v čerstvě napadané vrstvě nového sněhu odvezl do Jihlavy. Pořadatelé M.a M. Svatošovi, V.a J.Veselí, za pomoci M.a F. Dörrerových, M. Novákové a I. Křížkové si mohli oddechnout. Zábava se vydařila ke spokojenosti všech 165ti turistů.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 01. 2010 | 2305 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá, Dörrer, Veselý,Svatoš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server