Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Za svatým Valentýnem
Tradiční vycházka za svatým Valentýnem se konala v neděli 14. února 2016. Do Rantířova přijeli turisté vlakem a někteří tam již čekali, protože dorazili na start z Jihlavy i odjinud pěšky.

Akci, kterou pořádal již po 13. KČT Čeřínek Jihlava, zahájila v Rantířově Věra Veselá. Seznámila turisty s trasou a 72 účastníků se vydalo po zelené TZ do obce Rounek a dál ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Účastníků ještě cestou přibývalo a u kapličky jsme měli vzkaz od 8 turistů z Telče, že už tu byli před námi a pokračovali dále po své trase. Zastavení u sv. Antonína mnozí využili nejen k prohlídce kapličky, ale i k zazvonění na zvoneček pro štěstí. Ještě si všichni, kteří vystoupali ke kapličce, zasloužili odměnu v podobě sladkostí, které připravila Věra, a také Draha Kabátková, která právě v tomto čase oslavila významné narozeniny. Jirka Veselý ještě přidal za pořádající klub pamětní kartičku s kalendáříkem.

přivítání v Rantířově

u Rantířova

turisté na začátku cesty


po ZTZ

v Rounku


krásná krajina u Rounku


u kapličky leží sníh

zastavení u kapličky

turisté z Trnavy zvoní pro štěstí


Po sladkém občerstvení a připití na zdraví skupina turistů odešla na prohlídku Šancí. Podrobnosti o kapličce a o Šancích jsme psali v loňském článku.
Od Šancí se všichni zakrátko vrátili zpět ke kapličce, kde nás mezitím navštívila reportérka z regionálního rozhlasového vysílání Olga Štrejbarová a s několika turisty natočila reportáž. Potom se turisté vydali ke kamenné mohyle na vrcholu hory U sv. Antonína. Odtud už individuálně odcházeli někteří na nejdříve odjíždějící vlak do Jihlavy, někteří se vydali do restaurace U Golema na oběd a pak na další vlak. Mnozí zvolili pěší túru do Jihlavy po nově vyznačené ČTZ přes Zaječí skok.
Naměřili jsme celkových 14 km.

rozhovor pro rozhlas


mohyla na vrcholu U sv. Antonína

část výpravy Za sv. Valentýnem

z vrcholu do Rantířova


cesta k Rantířovuprotější skála - Zaječí skok

strmá stezka k Zaječímu skokuna Zaječím skokucestou do Jihlavy

sídliště Dolina už je v dohledu

Počasí Valentýnovi přálo. Kratší nebo i delší procházka byla příjemným oslavením svátku zamilovaných, i když nebyla letos klasicky zimní a zasněžená.
Celkem jsme spočítali, že nás bylo 87. Účastnili se turisté z jihlavských KČT, z Třebíče, Trnavy a Telče. Mnozí účastníci byli neturisté, kteří s námi vyrazili poznat kraj kolem Rounku u Jihlavy, kde byli úplně poprvé. I po našem odchodu proudily ke kapličce ještě další desítky lidí.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 02. 2016 | 1671 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto J. Veselý, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server