Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Z Pávova do Jihlavy
Volného termínu v našem kalendáři využila Marie Nováková a pozvala nás na sobotní vycházku z Pávova přes Zbornou do Jihlavy.

V sobotu 6. února 2016 nasedli turisté na náměstí do autobusu MHD a odjeli společně s dalšími přistupujícími zájemci do Pávova. První cesta z Pávova vedla k benzínové pumpě u dálnice k symbolickému hřbitovu obětem havárií na D 1. Smutná čísla zde vypovídají o tragédiích na dálnici už od r. 1976.

v Pávově


nad Pávovemu symbolického hřbitovaZ tohoto místa se odcházelo trochu zachmuřeně. Na opačné straně slibovaný krásný výhled na Jihlavu, který nám měl pozvednout náladu, se také nekonal. Jihlava byla zakrytá mlhou. Jedenadvacetičlenná skupina pokračovala lesem po ZTZ a chmury byly rázem zapomenuty. V lese na mýtince se přátelé na chvíli zastavili na přípitek a přání k narozeninám Věry. Po krátké přestávce zavedla zelená TZ turisty ke studánce Pod Kopulajem a nedaleko od ní k další studánce Emanuela a následně k rozcestí Mlaka. Lesem po modré TZ se šlo často blátem. Jen někde, kam sluneční paprsky nedosáhnou, byl slabý poprašek sněhu. Odměnou za blátivé cesty byl výhled z lesa na Stříbrný dvůr. Krajinu zalilo slunce do stříbrna a hned bylo jasné, proč má tato lokalita takové jméno. Byla to nádhera. Dalo se dohlédnout na Čeřínek, který jsme odtud pomyslně pozdravili.

na ZTZ

připijeme si na zdraví

také něco sladkého

po ZTZ

studánka Pod Kopulajem

studánka Pod Kopulajem

u studánky

studánka Emanuela


u studánky Emanuela

pokračujeme po MTZ

Stříbrný dvůr


v dálce vidíme Čeřínek

okolí Stříbrňáku


Do Zborné zbýval jen kousek cesty. Protože u Zborné je v provozu sjezdovka Šacberk, a my, nelyžující turisté většinou známe tuto sjezdovku z té horní části z Novoročního výstupu, rozhodli jsme se navštívit občerstvení pod sjezdovkou. Pozorovali jsme lyžaře, jak sviští po svahu, také malé děti, svěřené do rukou odborných lyžařských instruktorů.

před Zbornou

sjezdovka Šacberk

skiareál Šacberk


Tady byla vycházka ukončena a skupina 21 turistů se pomalu rozdrobila na malé skupinky, vydávající se různými směry, a třeba dopravními prostředky do Jihlavy.

ze Zborné do Jihlavy

rozloučení u Borovinky


Byla to nenáročná vycházka v milé společnosti. Za pěkného počasí se našlapalo 12 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 02. 2016 | 1789 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server