Výstava k 90. výročí KČT Čeřínek
Už se hodně napsalo o začátcích turistického hnutí na Jihlavsku, konkrétně o vzniku KČT Čeřínek. Hodně se také dovídáte na našich prezentacích pana Ing. Jana Krejčího. Ti, kdo nemají možnost internetu, a další široká veřejnost, mohli od 5. 10. 2010 do 15. 10. 2010 navštívit výstavu v prostorách jihlavské radnice, uspořádanou k tomuto významnému výročí.

Výstava měla trvat od 4. do 16. října, ale další vystavující před i po tomto našem termínu, nám naše původní naplánování výstavy zkrátily. Tímto se chceme omluvit návštěvníkům, kteří nestihli výstavu v původně uvedeném čase. Příprava na výstavu probíhala ale již mnohem dříve. Vybíraly se fotografie nejen z dob vzniku klubu, ale i ze současnosti. Výstavu pomáhali připravit obětaví členové klubu : Jan Krejčí, Marie Dörrerová, Zdeněk Kurka, Draha Nováková, Míša Svatošová, Věra a Jiří Veselí, Anna Růžičková a Luděk Zápotočný. V úterý 5.10. byla výstava zahájena. Předseda klubu Jiří Veselý přivítal pana primátora města Jihlavy Jaroslava Vymazala, paní Ivu Svobodovou, která přišla za oblast Vysočina, pamětníka a nestora turistiky pana Jana Kodaye a další hosty. Pan primátor ve svém projevu zhodnotil činnost klubu a popřál turistům hodně elánu a zdraví do dalších let.

projev primátora Jar. Vymazala

Iva Svobodová pronesla pár slov za KČT Vysočina. Připomněla mimo jiné záslužnou a mnohdy nedoceněnou mravenčí práci značkařů klubu. Také projevila spokojenost s Čeřínkovskými akcemi, kterých se občas také osobně účastní. Popřála jménem oblasti Vysočina i jménem svým do dalších desetiletích činnosti: „Zdrávi došli, jak se mezi turisty říká, tam, kam chtějí a vždy také s úsměvem.“

pozdrav z oblasti od I. Svobodové

Milý host a živoucí legenda pan Ing. Jan Koday, kterému jsme letos v červnu gratulovali k jeho devadesátinám (to je stejně jako slaví letos náš klub), vzpomínal ve svém příspěvku na to, jak studoval a jak začínal s turistikou. Výstava byla zahájena.

p Koday vzpomíná

pár slov Hanky Šmahelové

předsedové

stará garda

ČEŘÍNKOVŠTÍ TURISTÉ

Je to už dlouhý čas,
co turisty neleká déšť ani mráz.
Vypraví se za horka,
i když vítr zafouká.
Zkrátka každou sobotu
zapomenou na slotu.
Když se ale zadaří
a sluníčko zazáří,
s batůžkem a turistickou holí
zapomenou, co kde bolí.
Zapomenou na starosti
a poznávají krásy vlasti.
Dostat se do krajů vzdálených?
V tom nevidí háček.
Kam nemohou dojít pěšky,
doveze je vláček.
Vyšlápnou na každou vyhlídku i věž,
rozvodněný potok přebrodí též.
Těžký terén není pro ně dřina,
vždyť jejich domovem je Vysočina.

V pátek 15.10. se opět sešli tvůrci výstavy, aby všechny panely s vystavenými fotografiemi zase odstrojili a fotky s dokumenty uložili do archivu KČT Čeřínek.

výstava končí

Doufáme, že se výstava líbila a snad se dostala více do povědomí široké veřejnosti naše činnost a náplň akcí.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 10. 2010 | 2261 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto. V. Veselá, M. Svatošová |