Vysočinou k Telči - 2022
Mezi podzimní pochody na Vysočině patří dvoudenní akce Klubu českých turistů v Telči. V sobotu 5. 11. 2022 se konal 51. ročník dálkového pochodu VYSOČINOU K TELČI aneb „Za královnou Eliškou“ a v neděli 6. listopadu 2022 byl 44. ročník dálkového pochodu Cestou Jana Hvězdy z Vícemilic aneb „Po stopách husitských bojovníků“.

Před několika lety se naši turisté pravidelně účastnili obou akcí. Letos jsme byli jen na sobotním putování Vysočinou k Telči. Nedělní pochod jsme vynechali z důvodu dopravy. Na danou hodinu nejel vlak ani autobus, abychom stihli pokračování autobusem pořadatelů na start tohoto pochodu.
O to hezčí jsme si udělali sobotní program. Na startu ve vestibulu sportovní haly jsme se přihlásili k pochodu. Tentokrát jsme využili navrženou trasu pořadatelů jen zčásti. Vydali jsme se na vycházku po ”NS Lipky” ke kapli sv. Karla.

v Telči na nádraží

jdeme na trasu pochodu

Náměstí Zachariáše z Hradce

Z Telče vzhůru lipovou alejí byla krajina lehce zastřená jemnou mlhou. Při minulých vycházkách pod neprůhledným závojem mlhy nebylo vidět nic. Tentokrát to bylo mnohem lepší.

studánka lesníka Halamáska

Na cestě jsme kousek odbočili k oboře s bílými daňky, a potom po značkách došli ke kapli sv. Karla. Tady se nabídly lavičky k posezení a malé svačině, a po krátkém odpočinku jsme pokračovali lesem po NS.

daňčí obora

po NS

kaple sv. Karla

svačina u kaple

Kalvárie nedaleko kaple

NS

Mlha se už ztrácela docela a sluníčko ozářilo okolní krajinu. Naučná stezka nás zavedla opět k oboře, ale z druhé strany, a lipovou alejí jsme směřovali k městu. Tentokrát jsme prošli zámeckým parkem, který je krásný v každém ročním období. Náměstí v Telči bylo pěkně nasvícené slunečními paprsky. Trochu jsme se porozhlédli a někteří zašli na oběd nebo navštívili cukrárnu. A protože se nychýlil čas, spěchali jsme do sportovní haly - do cíle pro pamětní list.

u daňčí obory

lipová alej k Telči

v zámecké zahradě

přicházíme k náměstí

Náměstí Zachariáše z Hradce

Bylo nás 18 a našlapali jsme 12 km. Vlakem jsme společně odjeli do Jihlavy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 11. 2022 | 117 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |