Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Vysazení lípy na Čeřínku
Na sázení lípy na Čeřínku se těšili turisté nejen z našeho odboru. Situace je v poslední době hodně složitá a slavnostní akt pro veřejnost pokazil další nárůst covidové nákazy.

V týdnu před sázením byla připravená jáma pro lípu a zároveň byl upraven kámen pro pamětní desku. To vše probíhalo ještě v naději, že sázení bude veřejné. Na základě vládního nařízení, které platilo od středy 14. 10. 2020 bylo nutné slavnostní zasázení omezit na co nejmenší počet zúčastněných a akci plánovanou na 17. 10. 2020 zrušit.

příprava kamene


kámen připravený pro pamětní desku


Mladá lípa byla objednaná, nezbývalo, než zasadit lípu bez účasti veřejnosti. V pátek 16. 10. 2020 dovezli pracovníci SMJ asi pětiletou lípu k turistické chatě na Čeřínku. Zároveň se tu sešla malá skupinka turistů odboru a pozvaná autorka nového sborníku - almanachu Míša Svatošová, a s ní další, kteří se podíleli na jeho vydání.
Pracovníci dovezenou lípu usadili do připravené jámy a každý z účastníků přihodil pár lopat dovezené zeminy, popřál lípě, aby se jí na Čeřínku dařilo, a aby tady rostla mnoho let. Potom předseda odboru Jirka Veselý odhalil kámen s pamětní deskou o vysazení lípy.

pracovníci SMJ přivezli lípu

příchod účastníků


první lopata zeminy byla od Luďka

Míša pokračuje

následují František a Jirka

Věra a Jitka

Iva a Míla

Iva a Miládka

odhalení kamene s pamětní deskouU nově zasazeného stromu byl představen nový sborník, vydaný ke 100 letům založení KČT Čeřínek Jihlava. Předseda s autorkou Míšou Svatošovou sborník slavnostně pokřtili. Přítomní si připili na dalších sto let Čeřínku. Pracovníci SMJ dokončili usazení a zajištění lípy, a upravili okolí stromu.

křest nového sborníku ke 100 let zal. KČT Čeřínek


usazení a zajištění lípy pracovníky SMJ

mladá lípa na Čeřínku


Přítomní se u lípy vyfotografovali a společně ocenili práci autorky sborníku s vyhledáváním historických faktů a literárního uspořádání celého díla, na kterém měl svůj podíl i Mirek Svatoš, který se bohužel vydání už nedočkal. Rádkyní a pomocnicí autorce byla Ing. Míla Bradová, a František Janeček pomohl s grafickou úpravou. Nutno dodat, že sborník obsahuje důležité údaje za celých sto let KČT Čeřínku a je moc pěkně doplněný fotografiemi, jak historickými, tak i současnými.


nový sborník


turistická chata na Čeřínku

pamětní kameny u turistické chaty


Poté se účastníci rozešli a odjeli z Čeřínku.

Omlouváme se všem, kteří se chtěli této akce účastnit. Chtěli jsme, aby tu byli všichni, kteří měli zájem. Ale bohužel, nešlo to jinak. Vládní nařízení se muselo dodržet. Moudří to pochopí. Slavnostní setkání u lípy ale uskutečníme až budou lepší časy. Doufejme, že to bude brzy.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 19. 10. 2020 | 349 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server