Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Víkend plný turistiky
O víkendu od pátku 10. do neděle 12. září 2010 proběhlo více akcí, kterých se zúčastnili naši členové podle svých představ a zájmů.

V pátek pořádal KČT Tesla Jihlava a KČT Vysočina pochod po historických pamětihodnostech, nazvaný KOLEM NOČNÍ JIHLAVY. Tradičně, jako každý rok, byly připraveny trasy na 7 km a 15 km. Start i cíl byl tentokrát v areálu Hrádečku.
Na trasách byly kontroly s razítky. Prvních šest stanovišť bylo společných a převážně vedly turisty historickou částí města. V lesních úsecích pochodu byla cesta značená papírovými sovičkami se svítícíma očima. Na ty se nejvíce těšily děti s baterkami, které si pro tento účel nesly v baťůžkách. Na konci pochodu všechny čekalo občerstvení a opékání buřtíků na ohýnku za Hrádečkem.
Letošní Noční Jihlava se vydařila, přálo i počasí a zúčastnilo se 330 malých i velkých turistů. Naši turisté přišli individuálně, tak ani nemáme přehled, kolik nás vlastně bylo.
Pořadatelé připravili pěknou akci, která se líbí a zároveň je pro zájemce poučná a zábavná.

start na Hrádečku

kontrola v parku G. Mahlera

cesta na kontrolu

svítící sovička

předávání diplomů v cíliV sobotu 11. 9. 2010 odjeli pěší turisté pod vedením H. Kučerové do Smrčné. Ze Smrčné šlo 15 turistů na Melechov. Houbařská sezona nenechala nikoho v klidu. Zabíhali do lesa a každý si přinesl z vycházky hodně houbařských úlovků. Z Melechova pokračovali náročnějším terénem na zastávku Stvořidla a po cestě se těšili krásnými výhledy do údolí řeky Sázavy. Tato vycházka byla 12 km dlouhá.

StvořidlaDalší sobotní akce byla dvoudenní pro cykloturisty.
Turistický klub Chrudimka TJ Chrudim pořádá každoročně PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ ŽELEZNÝMI HORAMI.
Vlakem z Jihlavy se nás do Železných hor vydalo šest . Vystoupili jsme v Golčově Jeníkově a odtud už vlastním pohonem pedálů jsme jeli přes Vilémov a Pařížov do Třemošnice. V Třemošnici jsme navštívili Berlovu vápenku s novou expozicí muzea vápenictví. Prohlídka byla velmi zajímavá a poučná. Vůbec jsme nelitovali, že jsme se zastavili a dověděli se, jak se tam unikátním výtahem zavážel vápenec do pecí. I doprava k samotné vápence byla netypická. Vápenec dopravovala do vápenky 5,5 km dlouhá lanovka z prachovických lomů.

ve Vilémově

Pařížovská přehrada

Berlova vápenka Třemošnice

výhled do kraje u Krásného


S myšlenkami na vápenku jsme se vydali dál na Seč a do Kovářova. Z Kovářova jsme sjeli do Bojanova a pokračovali údolím Chrudimky směrem na Nasavrky. Z údolí jsme vystoupali nepříjemným táhlým kopcem na Chlum, Polanku a zadýchaní a unaveni jsme dosáhli vrcholu Krásný. Od televizního vysílače na Krásném jsme se už lehce svezli dolů do Vršova - cíle prvního dne putování Železnými horami.
Ráno po snídani a udělení účastnických diplomů jsme se rozloučili s pořadateli a vydali se na cestu po trase Horní Bradlo – Velká Střítež – Chloumek – Křemenice – Štikov. Štikovu jsme věnovali trochu více času. Bývalá osada musela ustoupit těžbě kamene.


Je zde nově upravený park s odpočívadlem pro turisty a krásné výhledy do okolí a lomu.
600 let starou lípu jsme obdivovali zvenčí i zevnitř. Obvod jejího kmene měří 735 cm a koruna sahá do výše 20 m.

lom ve Štikově


Památný strom - Lípa velkolistá


u lípyZe Štikova jsme ujížděli dolů klikatou asfaltkou do Libice n. Doubravou. Tam jsme nemohli nezastavit v příjemném hostinci U Bambuchů. Dali jsme si polévku a další občerstvovadla, prohodili pár slov s panem vedoucím a pak už zase hurá na kola a do Dolního Sokolovce, Chotěboře a přes Rozsochatec do Havlíčkova Brodu na vlak.

cesta do H. Brodu

Po dvoudenním putování nám na našich tachometrech přibylo 100 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 09. 2010 | 1914 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, F. Dörrer, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server