Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
VÁNOČNÍ PRAHA
Betlémy a vánoční tradice jsou v prosinci všude již v plném proudu. Abychom nasáli tu vánoční atmosféru, odjeli jsme v úterý 10. 12. 2013 vlakem do Prahy na procházku předvánoční Prahou. Jelo nás jedenáct.

S nápadem uskutečnit takový výlet přišla Hanka Kučerová. Její výpravy do Prahy, ať už na jaře, v létě, či v zimě, nemají chybu. Tentokrát nás vedla vánočním Starým městem. Nejprve jsme navštívili výstavu betlémů v areálu kostela P. Marie Sněžné. Jsou tu vystaveny historické betlémy i betlémy současných tvůrců. Obdivovali jsme práce starých mistrů řezbářů a nápaditost, z jakých různých materiálů jsou některé betlémy vytvořeny.

Vánoce na Václaváku

kostel P. Marie Sněžné v Praze

pohyblivý betlém s mechanikou

dřevěný barevný betlém

sádrový kostelní betlém z r. 1920

dřevořezba - betlém v kazetě

háčkovaný betlémKralický betlém

betlém vinná réva a kralické figurky, zač. 20. stol.

betlém z korálků


korálkový betlém

oblékané figurky

kostel P. Marie Sněžné


Od P. Marie Sněžné jsme se šli naobědvat do nedaleké restaurace U Betlémské kaple. Po obědě jsme šli na Staroměstské náměstí, kde jsou předvánoční trhy. Bylo tam rušno, spousta lidí, prolínající se různé jazyky, živé sochy, kočáry s koňmi, hudba (někdy docela i skřípavá), směsice všelijakých vůní ze stánků se sladkými i masovými pochoutkami a hlavně tomu všemu kraluje velký vánoční smrk.

po obědě jdeme na Staroměstské náměstí

Staroměstská radnice

Staroměstská radnice

Pražský orloj

vánoční trh na Staromáku

kočáry s koňmi

vánoční smrk

živé sochy

živé sochy

Pražský orloj


Také jsme se nechali vyvézt výtahem na věž Staroměstské radnice. Celé náměstí jsme takto viděli i z ptačí perspektivy. Byla celkem dobrá viditelnost, tak se nám naskytl pěkný výhled na naši matičku Prahu se svými věžemi i věžičkami.

hradčany z věže Staroměstské radnice

Petřín z věže Staroměstské radnice

Staroměstské náměstí

věže Týnského chrámu

diváci u Orloje


Další naší zastávkou byly Pohádkové vánoce v Betlémské kapli. V podzemních prostorách kaple byly vystaveny betlémy s pohádkovými bytostmi z večerníčků a známých českých pohádek.

Pohádkové Vánoce v Betlémské kapli


na výstavě Pohádkové vánoce

tenhle vláček nám ujel

peklo - samý čert


korálkové AndělkyNa výstavě bylo povoleno fotit, ale pouze bez použití blesku.

Václavské náměstí


Po prohlídce Pohádkových vánoc jsme se vydali na zpáteční cestu přes Václavské náměstí k Hlavnímu nádraží. Naše nohy byly unavené z tvrdé městské dlažby, tak jsme se těšili, až se usadíme ve vlaku.
Výlet do předvánoční Prahy se nám všem líbil. Už se těšíme, kam nás Hanka v Praze zavede příště.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 12. 2013 | 3381 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server