Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Třebíčsko
Vycházku na sobotu 12. 3. 2016 připravila Marta s Mirkem. Šestnáctikilometrové výpravy na Třebíčsko se zúčastnilo třicet turistů.

Po přivítání a krátkém občerstvení od Marty startujeme z vlakového nádraží v Kojeticích na Moravě směr Loukovice. Zeleně značený, tři a půl kilometru dlouhý úsek, měníme u malebné loukovické kapličky za neznačenou polní cestu vedoucí k Bolíkovickému mlýnu a stejnojmennému vypuštěnému rybníku.

Marta vítá účastníky


občerstvení na cestu

po zelené TZ


na obzoru Sádek

vrby u potoka

blátivou cestou


v Loukovicích

neznačenou cestou k Bolíkovicím

Bolíkovický mlýn

mlýnské kameny

vypuštěný a zarostlý Bolíkovický rybník

na hrázi rybníkaJen na chvíli se zastavíme a pokračujeme do Bolíkovic. Vesnice hezky posazená do údolí Bolíkovického potoka potěšila oko turistů, kteří jdou dále potočním údolím na okraj lesa do blízkosti Karlovy studánky. Míjíme statný smrk s hustým větvovím a stoupáme prosvětleným úsekem lesní paseky. Obdivujeme nádherné místo a vyhlížíme přes vysoké štíhlé kmeny do kraje. Rozcestí lesních cest s hromadami kulatiny vybízí k posezení. Je poledne, čas oběda. Po příjemném spočinutí na poledním sluníčku pokračujeme k Novému rybníku. Nemůžeme si vynachválit naši milovanou Vysočinu s kopečky a vršky protkanými políčky, remízky a rybníčky. Téměř trvale máme v zorném poli Sádek, čáslavický kostel a naproti vykukující kostelík babický.

Bolíkovice

v zahradách už to kvete

statný smrk

v dálce mezi stromy je Sádek

svačina v lese


viditelnost je dobrá

Nový rybník u Čáslavic


vodní nádrž Štompil


Konečně jsme v Čáslavicích a můžeme si zblízka prohlédnout výraznou dominantu kraje, barokně přestavěný, původně románsko-gotický kotel sv. Martina. Na rozcestí vedoucí k Sádeckému rybníku se společně fotografujeme u kříže.

Čáslavice

kostel sv. Martina v Čáslavicích

poslové jara

kostel sv. Martina v Čáslavicích

Sádek stále na dohled

z Čáslavic na Hanzalův kopeček

Do hotelu Sádek nás vede stará známá lipová alej. Jsme uvedeni do vinného sklepa, který se nám asi na hodinku a půl stává příjemným azylem. Dršťková, koleno, řízek, lívanečky a další dobroty zpříjemňují náš zasloužený odpočinek. Máme za sebou čtrnáct kilometrů a ještě dva zbývají k vlaku.

k Sádku

významné stromořadí Pod Sádkem

u hotelu Sádek

ve sklípku
vinice Sádek

hotel Sádek

hrad Sádek a viniční trať Pod Sádkem

velikonoční výzdoba v KojeticíchV 16,21 h odjíždíme motoráčkem do Okříšek, kde si ještě před příjezdem našeho rychlíku pochvalujeme svůj dnešní výkon, hezkou trasu a považujeme si toho, že k celodenní pohodě nečekaně přispělo hezké počasí.

odpočinek po 16 kmnež přijede vlak| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 03. 2016 | 1555 přečtení |
Zdroj: text: M. Drobná, foto: V. a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server