Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Slavnostní otevření nového úseku cyklostezky v Jihlavě na Březinkách
Přijali jsme pozvání od primátora města Jihlavy na slavnostní otevření nového úseku cyklostezky v Jihlavě na Březinkách. Uskutečnilo se ve čtvrtek 4. listopadu 2010 v 15 hodin. Sraz byl na parkovišti u nového vchodu do ZOO.

Listopadová vyjížďka na kole by obyčejně nikoho moc nelákala, ale letošní podzimní čas postrádá deště, plískanice a další mokré a kluzké radovánky (zatím). Kdo ještě nezazimoval kolo a nezačal mazat lyže, vypravil se na otevření dalšího nového úseku cyklostezky. U nového vchodu do ZOO se sešli cyklisté, a povzbudit je přišli turisté – pěšáci, kteří si tu novou cyklostezku prošli pěšky.
Nejprve všechny zúčastněné přivítal mluvčí radnice pan R. Tulis a předal slovo panu primátorovi J. Vymazalovi, který má největší zásluhy na budování cyklostezek v regionu Vysočiny. Při slavnostním otevření byli přítomni zástupci projekční kanceláře a zástupce firmy Colas, zhotovitele stavby, kteří k otevření stezky řekli taky pár slov a popřáli cyklistům hodně najetých kilometrů.
Pak už se přistoupilo k slavnostnímu aktu – přestřižení pásky. Protože tradiční duše na stříhání, podle slov mluvčího, už došly, byla cyklojízda zahájena přestřižením brzdového lanka. Potom se už dal peloton 13ti cyklistů do pohybu v čele s panem primátorem. Ještě před ním tedy jel policejní motocykl, který zajišťoval hladký průjezd městem. Všude na křižovatkách stály policejní hlídky. Cesta byla pohodová. Nový úsek měl okolo dvou kilometrů, ale naše spanilá jízda po nové i dříve otevřené cyklostezce měřila asi 6 km. Cíl cesty byl na Masarykově náměstí. Všichni dojeli zdrávi a každý dostal už známou medaili a na doplnění energie bonbony. Ženy navíc dostaly malého plyšového ježečka, ten k Jihlavě přece patří.

sraz u ZOO

pěšáci mají převahu

před zahájením

mluvčí radnice

primátor města Jihlavy

cykloturisté před startem


stříhání brzdového lanka

nová cyklostezka otevřena

v cíli na Masarykově náměstí


Na náměstí jsme se rozloučili s panem primátorem a spokojeni s krásnou projížďkou v tak nezvyklý čas, jsme se rozjeli do svých domovů.
Z našeho klubu se zúčastnili 2 cykloturisté (škoda, že ne víc) a 6 pěších.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 05. 11. 2010 | 2142 přečtení |
Zdroj: text a foto: V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server