Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Seminář cvičitelů a vedoucích turistiky v Pacově
Na turistické základně KČT Pacov se uskutečnil ve dnech 12. - 13. října 2013 seminář cvičitelů a vedoucích turistiky. Sjelo se na 60 účastníků téměř ze všech odborů KČT z Vysočiny.

Z našeho odboru KČT Čeřínek přijelo 10 přihlášených členů. V sobotu po příjezdu jsme se všichni ubytovali a hned se vydali na vycházku, kterou pro cvičitele turistiky připravili pacovští organizátoři. Na výběr jsme měli možnost si vybrat z různých tras. Vycházky byly dlouhé od 7,5 km, 12,5 km a nejdelší dvacetikilometrová k Chýnovským jeskyním.
Cvičitelé se rozdělili na několik skupin a pod vedením pořadatelů - turistů se vydali na vybrané trasy.

F. Papež vítá účastníky semináře

Standa Balík seznamuje s programem

před vycházkou


Naše skupina se vydala po modré TZ okolo Kuňovky, Novou Vsí a do obce Důl. Potom jsme pokračovali přes Nízkou Lhotu na hrad Kámen, a kolem samoty Borkov jsme došli zpět do Pacova (15 km). Cestou nás provázeli turisté z Pacova, kteří nám pověděli něco o zdejší krajině. Od rána byla obloha zatažená, a ke konci našeho putování také začalo pršet. I přesto jsme se po příchodu do Pacova a rozloučení s našimi průvodci, rozhodli ještě pokračovat vycházkou po městě. Na závěr jsme zašli do minipivovaru ochutnat dobré pivo.

pacovští turisté nás vedou


rybník Dolák

zastavení u rybníka

obec Důl

hrad Kámen


hrad Kámenrozcestí u lípy

začalo pršet

Děkanský kostel sv. Michaela

básník Antonín Sova

zámek Pacov

v rodinném pivovaru Pacov

sobotní vycházka


Všechno jsme to stihli do zahájení odborného semináře, který se konal na základně, v místě našeho ubytování.
Večer byl ukončen promítáním z činnosti KČT Vysočina. Potom byla diskuze a volná zábava. Někteří diskutovali a bavili se dlouho do noci.

večerní seminář - M. Vincencová

V neděli ráno byli však zase všichni svěží a připraveni na nedělní program.
Po snídani, která byla stejně jako večeře v restauraci U Kalivodů, jsme se opět sešli na základně a tady proběhl krátký odborný seminář a informace z dění v oblasti Vysočina.

seminář na téma chaty KČT - J. Šlechta

posluchači semináře

Po desáté hodině jsme vyrazili na trasy. Jedna z nich vedla po městě a nejbližším okolí. Tu si zvolila naše skupina. Ještě s dalšími zájemci jsme chtěli blíže poznat město. Provázel nás opět pan Vlastimil a paní Dana, která poutavě vyprávěla o památkách i zajímavostech městečka Pacov. Udělalo se nádherné prosluněné počasí. Celé městečko jakoby rozkvetlo. Bílé, lehoučké, do ztracena rozfoukané obláčky dotvářely to hezké, do ještě hezčího. Čisté parky hýřily podzimními barvami. Nemohli jsme se vynadívat. Škoda, že takový rozzářený den nebyl také v sobotu. Na konci trasy jsme se s našimi průvodci rozloučili. Výborně se nám věnovali, za to jim moc děkujeme. Po Pacově a okolí jsme s nimi naťapali 10 km.

naši průvodci Dana a Vlasta

paní Dana se svým psím kamarádem

na vycházce po Pacově a okolí

před domem,kde zemřel A. Sova

Vlastimil nás seznamuje s historií Pacova

Děkanský kostel sv. Michaela

Gymnázium

Sokolovna

budova bývalého soudu


Klášterní kostel sv. Václava

nádvoří zámku

socha sv. Václava na náměstí Svobody

ZŠ Za Branou

u školy

pomník básníka A. Sovy

park A. Sovy

park A. Sovy

po okolí Pacova

zámecký park

v zámeckém parku

rybníček v parku

památný strom "Rozkošník"

v zámeckém parku


Pacov

hřbitovní kostel sv. Barbory

rozloučení a poděkování Vlastovi

nedělní vycházka


Prožili jsme v Pacově krásný víkend. Ale před odjezdem se vyskytl problém. Luďkovo auto začalo stávkovat. Nechtělo si nechat zařadit rychlost. Jet na zpátečku do Jihlavy samozřejmě nemohl, tak ještě zasáhla paní Dana, která obstarala automechanika. Pro tuto chvíli i pro servis neopravitelná závada (neměli náhradní díl), se musela vyřešit dočasným zařazením dvojky a do Jihlavy jsme provázeli Luďkovo porouchané auto pěkně pomaloučku. V pořádku jsme dojeli. Pro nás den skončil, pro Luďka nastaly starosti, ale snad se všechno opět obrátí v dobré.

bude odtažen do servisu

v servisu


| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 10. 2013 | 2712 přečtení |
Zdroj: text:V. Veselá, foto:V.a J. Veselí, Vlasta Valerián |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server