Seminář cvičitelů a vedoucích turistiky na Čeřínku
Výbor KČT, oblast Vysočina ve spolupráci s KČT, odbor Bedřichov Jihlava a KČT, odbor Čeřínek Jihlava pořádal ve dnech 14. a 15. 10 2017 seminář cvičitelů a vedoucích turistiky. Seminář se konal v turistické chatě na Čeřínku.

V sobotu od 8 hodin začali přijíždět na Čeřínek účastníci semináře. Po zapsání a ubytování byli všichni seznámeni s programem a v 9:45 hod. odjeli přistaveným autobusem do Jezdovic na turistickou vycházku do okolí Velkého Špičáku a přes Šibeniční vrch do Třeště.

sobotní ráno na Čeřínku

prezence účastníků

S. Balík seznamuje s programem

před odjezdem do Jezdovic

v Jezdovicích

po ZTZ

historický most v Jezdovicích

po zelené na Špičák

U Černého pařezu

cesta na Špičák

na Špičáku

Národní přírodní rezervace Velký Špičák

památné stromy - Douglaska tisolistá

pohled na Špičák

Šibeniční vrch

na Šibeničním vrchu

Třešť ze Šibeničního vrchu

V Třešti navštívili muzeum Tesla, kde jsou vystaveny produkty značky Tesla od založení podniku v roce 1946 až do ukončení výroby v 90. letech. Po prohlídce Třeště odvezl autobus účastníky zpět na Čeřínek.

Na chatě po 16. hod. začal Odborný seminář – Ing. Jaroslav Šlechta informoval o Výkonnostní turistice a odznacích turistiky. V pokračování podala informace Ing. Míla Bradová o počtech jednotlivých odznaků v odborech Vysočiny.
Potom byly promítnuty Cestovatelské soutěžní filmy z festivalu ve Zlíně. Po večeři si účastníci poslechli velice zajímavý odborný seminář MUDr. Jaroslava Šilhana na téma: První pomoc při turistice.
S dalším příspěvkem do semináře přispěli se svým vyprávěním z cest po Kyrgyzstánu Láďa Tomáš s Jarmilou Koláčkovou. Na závěr večera došlo ještě na taneček.

přednáška Ing. J. Šlechty

přehled výkonnostních odznaků, Ing. M. Bradová

první pomoc při turistice, MUDr. J. Šilhan

volná zábava

V neděli ráno hned po snídani podala aktuální informace z dění v oblasti KČT Vysočina paní Mgr. Marie Vincencová. Člen výboru Ing. Jaroslav Sysel promluvil o podmínkách soutěže o nejvýkonnějšího turistu a cykloturistu v oblasti Vysočina.

růžové nedělní ráno

informace z oblasti, Mgr. M. Vincencová

příspěvek Ing. J. Sysla

Po desáté hodině se cvičitelé a vedoucí turistiky vydali na vycházku po zajímavostech v okolí vrchu Čeřínek.

před odchodem na nedělní vycházky

odcházíme na Fialovy skály

historie Strnadovy stezky

po červené TZ

Fialovy skály

Gilbertovy skály

u Kolomazné pece

Kolomazná pec

kolomazná mísa

vracíme se na Čeřínek

Po celou sobotu i neděli panovalo nádherné podzimní počasí s teplotami téměř letními. Příroda hýřila barvami a lesy nabízely množství hub.
Seminář se vydařil. Turisté – cvičitelé si odnesli nové poznatky, předali zkušenosti, pobyli v přírodě a našlapali přitom 20 km.
Všichni byli s průběhem semináře spokojeni. Pochvalovali si hlavně výbornou kuchyni na turistické chatě na Čeřínku.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 10. 2017 | 1763 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |