Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Seminář cvičitelů a vedoucích turistiky na Čeřínku
Oblastní výbor klubu KČT Vysočina uspořádal ve dnech 16. - 17. 10 2010 seminář cvičitelů a vedoucích turistiky, který se konal na velké chatě na Čeřínku. Manželé Svatošovi a Veselí byli pověřeni zajištěním turistických tras na tomto semináři. Zvolili méně známou cestu k vrcholu Mešnice, kterou před časem celou prošli, aby cvičitelské vycházky měly bezchybný průběh.

V sobotu dopoledne po ubytování a dalších organizačních povinnostech byl seminář zahájen. Jak jinak, než turistikou. Před chatou přivítal všechny Jirka Veselý za KČT Čeřínek a Iva Svobodová za oblast KČT. Míša Svatošová seznámila účastníky s trasou Přírodním parkem Čeřínek.

Trasa: Chata KČT Čeřínek - Čertův hrádek - Mešnice – Skalka – Hojkovské rašeliniště – chata KČT.Celá trasa: 17 km

ubytování účastníků

I. Svobodová vítá přítomné

před vycházkou

M. Svatošová seznamuje s trasou vycházkyV dobré náladě se početná skupina vydala na cestu. Bylo velmi zataženo, a byla otázka času, kdy začne pršet. Pláštěnky a deštníky byly v pohotovosti a k Čertovu hrádku jsme došli opravdu za deště. Hrádek nám poskytl na chvilku skromné přístřeší, kde jsme posvačili. Za slábnoucího deštíku jsme pokračovali na vrchol Mešnice k vysílači. Zájemci si ještě zašli ke kříži nadlesního Křepelky a k opuštěné hájence. Stejnou cestou se vrátili na vrchol k vysílači a pak neznačenou cestou až na ČTZ, přes Dolní Hutě a po MTZ směrem na Horní Hojkov. Po opuštění značky jsme se vydali do kopce ke Skalce a postupovali po členitém terénu Fialových skal. V přístřešku jsme si početli ve staniční knize, zastavili se u Gilbertovy skály a pokračovali k vesnici Hojkov. Přeháňky nás stíhaly po celou dobu vycházky, ale připravené turisty tento nečas nerozhodil a dobrá nálada vydržela. K Národní přírodní památce Hojkovskému rašeliništi došli všichni, i když tato zacházka z trasy nebyla povinná. V odpoledních hodinách jsme se vrátili do chaty. Po krátkém odpočinku jsme se sešli v restauraci, kde byl další bod programu semináře.

u Čertova Hrádku

na Mešnici

u kříže nadlesního Křepelky


Fialovy skály

na Skalce

čtení ze staniční knihy


Gilbertova skála

Hojkovské rašeliniště

Hojkovské rašeliniště

Hojkovské rašeliniště

na rašeliništi


Předsedkyně oblastního výboru Mgr. Marie Vincencová přivítala všechny přítomné, zároveň přivítala místopředsedu Ing. Jaroslava Šlechtu, který nás seznámil s problematikou chat v majetku KČT. Po diskuzi byla večeře. Po večeři pokračoval seminář přednáškou pana Jaroslava Vály na téma oblečení a výstroje pro pobyt v přírodě.
František Janeček připravil promítání prezentací, které byly sestaveny k 90. výročí KČT Čeřínek. Prezentaci uvedla Míša Svatošová . Připomněla, jaký význam prezentace má. Tím, že se hledaly historické podklady pro dokumentaci o našem prvním předsedovi Mg. Ph. Františku Srdínkovi a předložili ji k posouzení Radě pro uvádění do Síně slávy české turistiky, se rozjela další akce na vytvoření další dokumentace a podkladů, na jejichž základě by se mohl odbor KČT Čeřínek ucházet o čest být po schválení členy ústředního výboru KČT uveden do Síně slávy české turistiky.
Oblastní výbor pověřil zpracováním dokumentace manžele Svatošovy, Veselých a Krejčích. Nejvýznamnější byly podklady Ing. Krejčího, který odvedl olbřímí kus práce. Byly vytvořeny tři prezentace, které jsme měli na semináři možnost vidět. Ostatní zájemci si je mohou prohlédnout na webových stránkách našeho odboru www.kct-cerinek.cz .
Dále Míša poděkovala Ing. Míle Bradové a Františku Janečkovi za jejich účinnou pomoc a cenné rady – bez jejich přispění by podklady pro Síň slávy české turistiky vůbec nevznikly – a také, nikoliv však v poslední řadě, našemu předsedovi Jirkovi Veselému, který se od samého počátku k věci stavěl pozitivně a veškerou práci směřoval ke zdaru akce.
Popřála všem, aby si užili zdejší krásné přírody – na milovaném a hojně navštěvovaném vrchu, který tehdejší turisty okouzlil natolik, že jeho jméno dali do názvu klubu.
Promítnuta byla také prezentace KČT Vysočina, na které se mnozí účastníci semináře našli.

M. Vincencová zahajuje seminář

příspěvek J. Vály


diskuze M. Svobody

Ing. J. Šlechta a Ing. M. Bradová


Po promítání začala volná zábava. K tanci a poslechu hrál pan Zdeněk Kostka ke všeobecné spokojenosti, takže se o půlnoci nikomu nechtělo končit. Ráno nás ale čekal další program a kilometry. Trochu odpočinku a nabrání sil do druhého dne bylo zapotřebí.

k tanci hraje Z. Kostka


Na neděli byla připravena vycházka po 14ti zastaveních naučné stezky Čeřínek. Trasa dlouhá asi 10 km.
Nejprve jsme se po snídani sešli na přednášce pana Mgr. Jiřího Nováčka z odboru VHT o vysokohorské turistice. Výklad a ukázky všechny velmi zaujaly pro nevšednost tématu. Turisté, co se pohybují většinou po cestách a schůdnějších terénech, o technikách a pomůckách vysokohorských turistů mnohdy nevědí a neznají jejich použití. Proto při výkladu padlo i několik otázek.

VHT - J. Nováček


Poděkovali jsme panu Nováčkovi a vydali se na trasu, tentokrát po naučné stezce (NS) Čeřínek, která přibližuje živou i neživou přírodu.
Začíná asi půldruhého kilometru západně od Dolní Cerekve za rybníky Chudý a Menší. Naše trasa sice vedla celá po NS, ale pro nás bylo tentokrát východiště u chaty. Tak tedy:
Od chaty na Čeřínku po ŽTZ ke 13. zastavení NS Čeřínek, dále po zeleném značení NS směrem vpravo do kopce. Postupně jsme prošli všechna zastavení, včetně přírodní památky Přední skála, až jsme došli k východišti NS u rybníků u Dolní Cerekve a okruhem jsme se vrátili nahoru k ŽTZ a po ní k chatě na Čeřínku.

odchod na nedělní vycházku

vyhlídka na NS Čeřínek

na vyhlídce NS Čeřínek

Přední skála

zpět na Čeřínku


Touto vycházkou jsme vyčerpali program semináře. Rozloučili jsme se a plni zážitků se rozjeli do svých domovů.
Semináře se zúčastnilo 59 cvičitelů, kteří během dvou dnů mimo školení našlapali 29 km.

účastníci semináře na Čeřínku 2010


| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 10. 2010 | 2394 přečtení |
Zdroj: text: Veselá, foto : Tomáš, Veselý, Dörrer, Janeček |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server