Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Řeka čaruje - Vladislav
Na sobotu 19. října připravili Mirek s Martou další díl seriálu „Řeka čaruje“. 23 členná skupina turistů odjela osobním vlakem do Vladislavi. Na zastávce jsme se občerstvili jablečnými řezy a Marta nás seznámila s historií městyse Vladislav a s průběhem dnešní 11 km dlouhé trasy.

Vydali jsme se do údolí řeky Jihlavy okolo dvou skalisek, evropsky významné klihárny TANEX a samoty Prachovna. Rozpouštějící se ranní mlhy, sluníčko a podzimní barvy nám připravily pěknou podívanou. Naše fotoaparáty nezahálely ani chvíli. Na jemně utkané krajky pavučin s kapičkami rosy jsme stáli ve frontě. Pohledy na řeku Jihlavu jsme si vychutnávali až k soutoku s potokem Klíček, podle něhož jsme vystoupali úzkou lesní pěšinou nahoru. K řece jsme se vrátili asi o kilometr dál. Skály nad řekou s rezavými travami a řídkými kmeny borovic nám dovolily vyhlédnout na stříbrný oblouk hladiny v zátoce, do které jsme směřovali.

ve Vladislavimlha nad řekou

sluníčko již mlhu rozpustilo

splav pod Prachovnou


u soutoku Jihlavy s potokem Klíček

jedna z mnoha borovic

stříbrný oblouk hladiny v zátoce

řeka v údolí


Už po chvíli jsme si svah prohlíželi od vodní hladiny, kterou již od splavu pod Prachovnou začíná 22 km dlouhá Dalešická přehrada. Díky jejímu nízkému stavu jsme se mohli projít po jejím břehu a obdivovat zákoutí s loďkami, starou vrbu, pařez s děravým čajníkem a samozřejmě skály s barevným porostem zrcadlícím se ve vodní hladině. Ochutnali jsme zdejší sladké blumy a lahodný životabudič Františka Smejkala. Posvačili jsme, odpočinuli si a především jsme si užívali působivého místa patřícího především trampům a rybářům. Dnes byla opuštěná zátoka pouze naše. Před odchodem Marta vyhlásila tombolu. Slosovacích lístků bylo na zemi dost – každý si našel svoji dvojici a pak už z Romanovy kšiltovky vylosoval náš předseda Jirka Veselý číslo 16. Patřilo Edovi Jozífkovi, který následně obdržel výhru: miniaturní klíček, jako symbol potoka Klíček a dalších míst, kterými ještě dnes budeme procházet – Klíčovy a Přední Klíčovy. S výhercem jsme se společně vyfotografovali.

odpočinek v zátoce

zátoka přehrady

na začátku Dalešické přehrady

skalisko nad zátokouochutnáváme sladké blumy

jeden keř - mnoho barev

losování tomboly

Eda přebírá výhru

výhra - miniaturní klíčekVyšli jsme zlatými lesními cestami na náhorní planinu, která se rozprostírá mezi Koněšínem, Jindřichovým dvorem a Vladislaví. Tady nás čekaly pěkné výhledy na modrozelený věnec kopců od Klučovské hory přes Třebíč k Čechtínu. Závěrečný krátký sestup vedl lesíkem k továrně TANEX a do Vladislavi.

zlatý podzim

náhorní planina
skály u Vladislavi

vracíme se do VladislaviObčerstvili jsme se ve stejnojmenné restauraci a v 15.09 h jsme odjeli do Jihlavy. Odpoledním sluncem zalitou řeku Jihlavu i její barevné břehy jsme si užili až do konce – z oken pohodlného osobáčku.


po 11 kilometrach jdeme na polévku

ve Vladislavi

na zastávce, než přijede vlak| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 10. 2013 | 2073 přečtení |
Zdroj: text: M. Drobná, foto: V. a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server