Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Řeka čaruje
V sobotu 2. října 2010 odjela naše turistická skupina vlakem do Okříšek, kde nás uvítala Marta s Mirkem. Občerstvili jsme se a popřáli k narozeninám naší turistce paní „Hraběnce“.

Marta nás seznámila s dnešní trasou, kterou jsme si hned prohlédli na turistické tabulové mapě. 38 turistů potom zamířilo Partyzánskou ulicí do Petrovic a serpentina silnice nás dovedla k mostku přes řeku Jihlavu. Vyslechli jsme stručnou informaci o řece a po mírném stoupání jsme se ocitli v úhledné obci Nová Ves s překrásně barevnými zahradami.

Kudy půjdeme ?

v Okříškách

Řeka čaruje

k Nové Vsi


Polní cesta nás zavedla ke koňské ohradě, kde se lehkým cvalem proháněl hnědák a bělouš. Za okamžik stanuli ve vápencovém lomu Vápenka s jezírkem a velkou vápennou pecí. V lomu bylo příjemně, obešli jsme si jezírko obklopené bílými skalami a objevili jsme bílou kostru raka. Občerstvili jsme se v malé dřevěné restauraci a někteří z nás využili k odpočinku dřevěné lavice venkovního areálu. Společnost nám dělal temperamentní německý ovčák Oxy a restaurační sklípkan samozřejmě dobře zajištěný sklem.

Koňská ohrada

U lomu

Povídání o lomu

Jezírko v lomu

Kostra raka

Pohled z pece vápenky


Nad lomem jsme se zastavili u kamenného kruhu, kde nám Marta přečetla zbrusu novou pověst o neobvyklé události, která se tady odehrála v dávných dobách. Potom nás čekal výstup nad Čihalín. Na okraji obce jsme odbočili k Čihalínskému potoku a překrásnému rybníku, jehož břehy připomínaly zámecký park. Z mraků znovu vyhlédlo sluníčko a my jsme si spokojeně vychutnávali podzimní barevnou idylu. Ta pokračovala s údolím potoka se starými vrbami a dvěma nápaditými vodníky. Upravenou zahrádkářskou osadou jsme došli do Přibyslavic.

Kamenný kruh

Nová pověst

Nad Čihalínem

K Čihalínskému potoku

Rybník připomínající zámecký park

Vodníci

Staré vrby - malé děti

Přibyslavice


Odbočili jsme ke kostelu a hned naproti němu vystoupali k malebně položenému hřbitůvku. Cesta mezi remízky s překrásnými výhledy nás po 12 zdolaných kilometrech zavedla až do Okříšek.

Ohlédnutí


V místním hotelu, v restauraci U Mušketýrů a v cukrárně jsme s velkou chutí zakončili dnešní pestrý den.Na vlakovém nádraží jsme se rozloučili s dnešními „vůdci smečky“, pochválili jsme všechny tři děti, které s námi statečně a bez reptání šlapaly po celý den a bez zpoždění jsme odjeli do Jihlavy.

Rozloučení na nádraží


Poděkovali jsme Martě a Mirkovi za pěknou vycházku.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 10. 2010 | 2363 přečtení |
Zdroj: text: M. Drobná, foto: Veselá, Dörrer, Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server