Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Prodloužený sváteční víkend 28. - 29. 10. 2022
Okolo Brtnice
Poslední týden v říjnu byl neobvykle teplý a slunečný. Při některé z minulých vycházek jsme se domluvili, že uspořádáme jednu vycházku mimořádně v pátek 28. 10. 2022, kdy byl státní svátek Dne vzniku samostatného československého státu (1918).

Trasu okolo Brtnice jsme absolvovali už na konci loňského roku o vánočních svátcích s Teslou, kterou vedla Iva Svobodová. Tehdy nám slibovala krásné výhledy, ale ty se pro mlhu nekonaly. Tak jsme se těšili, že budou krásné výhledy na podzim, kdy bylo v posledních říjnových dnech tak krásně. V pátek jsme se probudili do mlhavého rána a urputná mlha vydržela nejen celou cestu autobusem do Brtnice, ale i celé dopoledne.
Pod vedením Jirky Veselého se vydalo 18 turistů na cestu z náměstí v Brtnici po MTZ směrem na Černé lesy. Od rozcestí se dali k místu zvaném U Svaté Trojice. Malá svačinka a pak se pokračovalo k obci Rychlov. Slibované krásné a zajímavé výhledy na cestě k Rychlovu byly opět téměř skryté v mlze. Co nebylo vidět, to si mohl každý domyslet podle své fantazie.

v Brtnici

seznámení s trasou vycházky


po modré TZ

ztrácíme se v mlze


svačina U Svaté Trojice

cesta do Rychlova

mlha před námi, mlha za námi


v Rychlově


Kolem Rychlovského rybníka a potom lipovou alejí se skupina dostala k Brtnici.

ještě rostou houby

k Rychlovskému rybníku

Rychlovský rybník

Rychlovský rybník

lipovou alejí k Brtnici


Kolem kostela sv. Jakuba přišli turisté do historického centra Brtnice. Tady zbývalo trochu času, tak někteří si ještě prohlédli město se starodávným mostem, a jiní navštívili restauraci nebo cukrárnu. Při prohlídce města se dokonce ukázalo vytoužené sluníčko.

kolem kostela sv. Jakuba

historický most v Brtnici

rodný dům J. Hoffmanna

BrtniceKdyž nastal čas odjezdu, tak se všichni sešli na zastávce a společně odjeli autobusem do Jihlavy.

než přijede autobusMlhou našlapali naši turisté 12 km, bohužel bez slibovaných výhledů. Ale všichni se shodli na tom, že to nevadí, aspoň je důvod se do krásné krajiny okolo Brtnice zase vrátit a hlavně vybrat den bez mlhavého počasí. Třeba to už napotřetí vyjde.


Bukovské rybníčky
Sobota 29. 10. 2022
Na plánovanou vycházku, tentokrát už podle našeho kalendáře, pozvaly turisty Věra a Marie Novákovy.

dnešní vycházku povede Věra a Majka


Vlakem odjelo z Jihlavy do Jezdovic 14 turistů. Při vystoupení z vlaku Marie všechny přivítala a seznámila s plánem cesty okolo Bukovských rybníčků. Opět jako včera, bylo mlhavo, i když možná trochu viditelněji.

vycházíme z Jezdovic


... a zase mlha před námi


sluníčko se prodírá mlhou


Turisté se vydali k Jezdovickému rašeliništi a potom k soustavě Bukovských rybníčků. Celá tato oblast nedaleko Třeště je přírodní památkou. Důvodem je výskyt vzácných chráněných rostlin, ptáků i hmyzu.


u Jezdovického rašeliniště

Jezdovické rašeliniště


Asi po hodině chůze se začalo na obloze ukazovat zamlžené bílé sluníčko. Po chvíli už byla krajina trochu více ozářená, ale jemný mlžný závoj částečně zahaloval hezké výhledy po celou dobu vycházky kolem Bukovských rybníčků.


rozcestí Na Pařezitém

svačina v lese

PP Bukovské rybníčky
Do Třeště jsme došli po necelých 10 km chůze. Putování chráněnou krajinou se vydařilo ke spokojenosti všech.

mlha pomalu mizí


přes koleje do Třeště


cestou na nádraží

výzdoba na nádraží v TřeštiNeděli si každý užil už individuálně. Mlha pominula. Podzim se vybarvil a malá soukromá procházka kolem řeky Jihlavy na cyklostezce u Českého mlýna poskytla nádherné fotky, se kterými se musím podělit.

procházka kolem řeky u Českého mlýna
Škoda, že takhle nebylo celý prodloužený víkend. Tak příště snad bude líp.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 31. 10. 2022 | 141 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server