Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Přírodní park Rokytná
Vodácký oddíl Moravské Budějovice pozval své kamarády a příznivce pěší turistiky na podzimní vodácký pochod do přírodního parku Rokytná. Využili jsme tohoto pozvání do míst, která jsou pro jihlavské turisty málo známá.

V sobotu 9. 10. 2010 se na nádraží v Jihlavě sešlo 26 turistů. Vlakem jsme jeli do Jaroměřic nad Rokytnou, kde začal náš pochod.

nádraží v Jaroměřicích

z nádraží do města

Jaroměřický zámek

splav na Rokytné

Rokytná


Vydali jsme se po ŽTZ přes Příšpo, zastavili jsme u skály zvaná Justýnka a přečetli jsme si pověst o vzniku názvu této skály. Kolem řeky Rokytná jsme se dostali ke Spálenému dubu. Je to památný strom, který má obvod kmene 5,3 m. Pokračovali jsme kolem Pulkovského mlýna na Peklo a dále na ranč Mondeta. Po cestě jsme často procházeli rozmáčeným terénem. Pozůstatky letošního mokrého léta jsou stále znát na každém kroku. I rozvodněný potůček prověřil naši zdatnost.

skála Justýnka


peřeje

barvy podzimu

podzimní zlato

přes spadlý strom

překonání překážky

přes potůček

za pomoci to jde líp

U spáleného dubu

památný strom

přírodním parkem Rokytná

přírodním parkem Rokytná

cesta do Pekla


Na ranči Mondeta jsme byli očekáváni. Kdo měl zájem, tak měl možnost si objednat kávu, pivo i srnčí guláš. Pozdravili jsme se s vodáky a turisty z Moravských Budějovic a prohlédli si fotografie z jejich putování po vodě. Majitel ranče nám umožnil prohlídku ranče a okolí. Ve výběhu se pásli koně. To nejvíce potěšilo děvčata, zvlášť, když mohla mezi koně a nabídnout jim z ruky jablko. Kromě koní jsme si ještě prohlédli voliéru s andulkami, malá koťátka a velkého psa. Čas strávený na ranči si každý užil.


na ranč

gulášek chutná

jablíčko pro koně

restaurace na ranči

hlídací pes

nehlídací kotě

ve výběhu u koní

milovnice koní

cesta k autobusu


Na pátou hodinu byl objednaný autobus, kterým jsme všichni společně odjeli do Moravských Budějovic. Tam jsme se rozloučili s vodáky, nastoupili do vlaku a odjeli do Jihlavy. Přírodním parkem Rokytná jsme ušlapali 18 km krásnou krajinou, prosluněnou ještě hřejivým sluncem a zbarvenou podzimními barvami.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 10. 2010 | 3798 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server