Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Posázaví
Na výpravu do Posázaví jsme se vydali v sobotu 7. května 2016. V Jihlavě bezstarostně nasedáme do osobního vlaku v 7,27 h. Netušíme, že první překvapení nás dnes čeká už ve Světlé nad Sázavou. Druhá kolej před nádražní budovou je totiž prázdná - přípoj do Chřenovic nepočkal na náš zpožděný rychlík.

Máme dvě možnosti: buď zvolit náhradní trasu, nebo počkat hodinu a půl na další spoj. Volíme druhou možnost a čas před odjezdem ukrátíme procházkou zámeckým parkem a pamlskem v cukrárně.

ve Světlé n. S.

další spoj nám ujel

čas krátíme procházkou

zámecký park

řeka SázavaSvětlá n. S. z vlakuV Chřenovicích nakonec vystupujeme o dvě hodiny déle. Pěšinou pod tratí jdeme okolo Chřenovického mlýna a přes most do úzkého údolí Zahájského potoka. Cesta mírně stoupá pěkně upravenou lesní chatovou osadou. Za ní na nás číhá záludný kopec o délce mezi 230 Martinými a 380 Nemartinými kroky. Zdolali jsme ho bez újmy a odměnou nám byla překrásná pruhovaná chaloupka s kvetoucím sadem a modrobíle natřená boží muka.

program vycházky

u Chřenovického mlýna


chatovou osadou

záludný kopec

na vrcholu kopceStoupáme žlutě rozkvetlými lány řepky stále výš. Obraz půlkruhového obzoru Posázaví před námi je tak kouzelný, že usedáme na mez. Je vyhlášena polední přestávka. Pod bílými beránky na modrém nebi chutná oběd z vlastního batohu znamenitě.

odpočinek v trávě


Dále naše kroky kopírují plot ovocné školky s malými proutky rozkvetlých jablůněk ke spanilé ohnuté borovici. Lesní pěšina nás vyvede na silnici, po které pokračujeme do obce Kounice. Tady je odbočka na polní cestu. Obdivujeme tulipány v kvetoucí zahradě a paní z mobilního domku nás napájí čerstvou vodou.
Po krátké přestávce se ubíráme k lesní pasece s působivými výhledy do údolí, na železniční most a na vlastějovický lom. Stojíme u ztepilých solitérních stromů na lesní pasece a uctíváme památku našeho nezapomenutelného průvodce Sedmihořím pana doktora Menšíka z Horšovského Týna, člověka výjimečného, činorodého a nadmíru všestranně nadaného. Ochránce přírody, kterou nadevše miloval a pro kterou stejně jako pro svoji rodinu naplno žil. Je nám smutno a po půvabných bílých oblacích v duchu posíláme sílu jeho milované manželce a celé jeho rodině.

ohnutá borovice


solitéry


Mírně svažitá cesta nás provází dál do údolí Kounického potoka a dále podél Sázavy do Horky. Z rozkvetlého sadu u staré chalupy nám kukačka kuká poslední stovky metrů k vlakové zastávce. Občerstvujeme se v restauraci nově opraveného bývalého mlýna, nynějšího penzionu. Odtud je to k vlaku jenom pár kroků.

řeka Sázava


kolem řeky


bývalý mlýn  Horka

odpočinek v Horce
Čekají nás opět dva přestupy a tentokrát bez zpoždění vystupujeme na jihlavském nádraží krátce po půl sedmé. 22 účastníků ušlo podle „tachometru“ 15 kilometrů.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 15. 05. 2016 | 1446 přečtení |
Zdroj: text: M. Drobná, foto: V. a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server