Podzimním Horáckem 2017
Jsou pochody, které mají dlouholetou tradici a mezi ně patří i pochod, pořádaný KČT, odbor Třebíč, nazvaný Podzimním Horáckem.
V sobotu 28. 10. 2017 se konal 42. ročník. Z Jihlavy se na tento pochod dostavilo 7 turistů. Pět nás bylo z KČT, odbor Čeřínek a 2 turistky z KČT, odbor Bedřichov. Ráno bylo hodně deštivé a větrné, proto asi tak malý počet.

Po příjezdu do Třebíče už přestalo pršet. Na turistické základně U Babáka jsme se přihlásili na 14 km dlouhou trasu. Vlastní značení - bílí sněhuláčci nás vedli kolem Vodárenských rybníků k Novému hřbitovu až na vyhlídkové místo V Klinkách. Tady jsme se rozhlédli po kraji a na město Třebíč a pokračovali polní a lesní cestou k žluté TZ. Na tomto úseku jsme museli překročit dva potoky – Okřešický a Lubí. Trochu jsme měli obavy, jak tyto přechody po vydatném děšti zvládneme, ale všechno proběhlo bez potíží. Trochu jsme se při tom zablátili, ale taková maličkost nám nevadí. Než se dostaneme do cíle, bláto odpadne, nebo ještě přibude další. Zanedlouho jsme došli do obce Pocoucov.

v Třebíči

blížíme se k startu U Babáku

U Babáku než vyrazíme

kolem Vodárenských rybníků

na vyhlídku V Klinkách

výhled na Třebíč

blátivou cestou

přes Okřešický potok

přes potok Lubí

Pocoucov

Za Pocoucovem nás opět bílí sněhuláčci vedli kolem přírodní památky zvané Syenitové skály. Kolem pastvin, lesem a polní cestou jsme došli k asfaltové silnici a po té až do Budíkovic. Do hospůdky „U Lenina“ se vždycky hodně těšíme. Je tam kontrola, ale hlavně dobré jídlo a pití.

u Syenitových skal

na pastvině

Přírodní park Třebíčsko

Tento útvar vypadá jako kamenná žába

po asfaltce do Budíkovic

kontrola U Lenina

občerstvení U Lenina

Po občerstvení nás plánek trasy vyvedl z obce na žlutou TZ a po ní na Dubiny. Tady už po zelené jsme se dostali do Třebíče a do cíle zpět na základnu U Babáku.
Po 14 km jsme si v cíli odpočinuli u opečené výborné klobásky a pak jsme se pomalu přesunuli na téměř 2 km vzdálené nádraží.

zvesela na další cestu

z Budíkovic

bude pršet, nebude pršet?

po zelené do Třebíče

v cíli

předseda nás vítá

klobáska v cíli

Do odjezdu osobáčku zbývala ještě více než hodina času. Na nádraží jsme ale zjistili, že na Jihlavu jede ještě rychlík, a to za pouhé 4 minuty, neváhali jsme ani minutu a do rychlíku nastoupili. Byli jsme rádi, že jsme dříve doma, protože se znovu začalo dost zatahovat. Pochod se vydařil beze srážek, nachodili jsme s cestou (od) k nádraží 19 km.
Pořadatelé měli vše jako vždy dobře připravené a pochodu se zúčastnilo celkem 151 turistů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 29. 10. 2017 | 1166 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V.a J. Veselí, P. Varhaníková |