Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Podzimním Horáckem
Na konci října jezdíváme do Třebíče, abychom se zúčastnili pochodu, který vedou tamější turisté pokaždé po jiných trasách a tím nám dávají možnost projít si nejen značené cesty na Třebíčsku, ale vodí nás i cestami podle vlastního značení, a tak postupně důvěrně poznáváme zdejší krajinu na vlastní nohy.

V sobotu 30. října jsme jeli vlakem o půl osmé z Jihlavy v počtu 33, v Třebíči jsme z nádraží došli přes celé město do turistické klubovny U Babáku. Podle propozic, které jsme měli předem k dispozici, jsme byli většinou rozhodnutí pro čtrnáctikilometrovou trasu tak, abychom si během pochodu v klidu užívali nádherného barevného podzimu. Vystáli jsme frontu na zaregistrování, protože zájem o účast na pochodu Podzimním Horáckem byl veliký.

úvodní slovo Mirka

u Babáka na startu

pochod začíná


Letos se konal už 35. ročník a akce byla zařazena mezi deset pochodů IVV v České republice, což v praxi znamená, že jsme se tu potkali s přáteli ze všech koutů Česka a to bylo velice potěšující a povzbudivé . Znovu jsme obdivovali, kolik práce naši třebíčští kolegové udělali v klubovně během roku. Už zde mají dobré podmínky a zázemí pro pořádání turistických akcí – voněl zde čerstvě smažený bramborák, polévka a v rohu se nadýmal soudek piva, který sliboval vydat své zlatavé pochutnání po zdárném dojití do cíle… Každý z nás natěšeně žmoulal v ruce poukázku na opečenou klobásku, což byla pro pochodníky odměna v cíli, kromě diplomu ovšem . Úplně nově namalovaní bílí sněhuláčci (originální značení) klonili své hlavičky tu vpravo, tu vlevo, či je drželi hrdě vzpřímené a tím nás spolehlivě provedli městem až k vyhlídce V Klinkách, pak jsme šli žlutě značenou cestou přes dva brody do Pocoucova a odtud už nebylo daleko k přírodní památce Syenitové skály. Přístup ke strmému svahu, pokrytému romantickými seskupeními balvanů, je poněkud ztížen oplocením soukromého pozemku, který je v blízkosti, ale turisté z Třebíče vybrali tu nejlépe dostupnou trasu tak, abychom se mohli pokochat… Počasí bylo krásně podzimní – to znamená, že sluníčko mělo dost práce, aby se prosadilo v souboji se studeným horáckým větrem a během celého dne se statečně drželo na své pozici – mraky zahnal vítr, takže pro nás turisty vznikly ideální podmínky…

nad Třebíčí

přes potok

brod

někdy to bez pomoci nejde

oblast klidu

Syenitové skályna syenitových skalách

údolí pod syenitovými skálami

hříčka přírody


V Budíkovicích U Lenina jsme se občerstvili, nikoliv však pohledem na tvůrce „beztřídní“ společnosti, ale dršťkovou polévkou a něčím pro zahřátí a pak jsme razdva byli na zelené značce v Dubinách, odkud už byla na dohled Třebíč, klubovna, klobáska.

hospůdka U Lenina

na kontrole

z Budíkovic


mistní značení (sněhulák)

památný strom

Dubiny

v dobré náladě


V cíli jsme se potkali s několika našimi kolegy, kteří se vydali z Jihlavy do Třebíče na kole. Tvrdili, že zima jim nebyla… Proti gustu žádný dišputát.

cyklistka z Jihlavy

rozloučení na Babáku


Na informační ceduli jsme si přečetli sdělení pořadatelů: 35. ročníku pochodu Podzimním Horáckem se zúčastnilo 265 turistů! Spokojených, dodáváme my, pochodníci (i cyklisté) z Jihlavy.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 01. 11. 2010 | 2688 přečtení |
Zdroj: text : M. Svatošová, foto : V. a J. Veselí, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server