Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Po Vysočině s Gustavem Mahlerem
U příležitosti hudebního festivalu Mahler Jihlava 2020 - Hudba tisíců, pořádal KČT, odbor Tesla Jihlava a KČT, odbor Čeřínek Jihlava ve spolupráci s OS Mahler 2000 - společnost Gustava Mahlera v neděli 14. 6. 2020 putování po Vysočině s Gustavem Mahlerem.
Každý rok se účastníme této slavnostní akce, spojené s turistickým pochodem.

V důsledku Covid-19 a povinného omezení vyjeli účastníci objednaným autobusem v rouškách a v menším počtu 31 osob do Kališť u Humpolce, rodné obce G.M.
Hned po příjezdu u rodného domu G. Mahlera paní Mgr. Jana Černá ze společnosti Gustava Mahlera všechny přivítala. V proslovu o G. Mahlerovi připomněla také účast Mirka Svatoše v minulých letech, který se vždy podílel na každoročním vysázení růže. Letos v květnu Mirek bohužel odešel do turistického nebe. Vysazení růže Lidka, která byla vyšlechtěna pro obec Lidice, se ujali Jirka Veselý, předseda KČT, odbor Čeřínek Jihlava a Iva Svobodová s pomocí Míši Svatošové.

než přijede autobus

u rodného domu G.M.

přivítání v Kalištích


sázení růžePo slavnostním aktu, který proběhl za drobného deště, byli všichni přítomní pozváni, před odchodem na trasy pochodu, na bohatou snídani.
Dobré jídlo, příjemná obsluha a ochota organizátorů od společnosti G. Mahlera, navodila dobrou náladu turistům, vydávajícím se na cestu. I počasí se umoudřilo a přestalo pršet. Ač se od domu vydávaly skupinky jednotlivě, po cestě se spojily a trasu tak absolvovaly téměř celou společně.

snídaně v domě G. Mahlera

odchod na trasu


Šlo se nejprve po zelené TZ do Proseče. Do Starých Hutí, Rejčkova a Rohule vedla červená TZ.

mlha nad krajinou

rybník Horní Rychta

na trase

v Proseči


ve Starých Hutích


u smírčího kamene


na blátivé cestě

BOTA-NICKÁ zahrada


u bota-nické zahrady

v Rejčkově


objevili jsme divočáka

soukromý pozemek RohulePo modré, už za nepříjemného deště, přišli zmoklí turisté přes Koňkovice do Smrčné nad Sázavou. Absolvovali tak 12,5 km. Většina zůstala tady na železniční zastávce, i když byla ještě asi hodina do odjezdu vláčku.

začalo pršet

ve Smrčné n. Sázavou

v Sázavě je konečně dost vody

čekárna ve Smrčné


Skupinka těch otrlejších však pokračovala stále v dešti na příští železniční stanici do Mrzkovic. A dvě nejvíce urputné účastnice pokračovaly ještě dál a nastoupily až v Dolní Březince.


Do Jihlavy přijeli všichni trochu zmáčení, ale spokojení s krásně prožitým dnem společně s kamarády, po dlouhé době, postižené koronavirem.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2020 | 526 přečtení |
Zdroj: text a foto: V+J Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server