Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
PO STOPÁCH ARMÁDNÍHO GENERÁLA LUDVÍKA SVOBODY
Klub českých turistů, odbor Trnava pořádal v sobotu 26. listopadu 2022 15. ročník turistického pochodu PO STOPÁCH ARMÁDNÍHO GENERÁLA LUDVÍKA SVOBODY u příležitosti 127. výročí jeho narození.
Na tento pochod rádi jezdíme, a tak i letos jsme uvítali možnost se tohoto pochodu zúčastnit.

Na nádraží v Jihlavě se ráno sešlo 27 turistů ze všech odborů v Jihlavě. Turistů Čeřínku bylo 16 a společně odjeli do Třebíče.
V Třebíči u nádraží na nás čekal autobus, který byl domluven ze Žďárským dopravcem. Ochotný řidič nás potom odvezl do Trnavy na start pochodu.
Po přihlášení jsme se vydali na trasu, kterou známe z dřívějších pochodů.

na startu pochodu

vlastní značení

na trase pochodu

po ŽTZ


bláto nám nevadí

rybník Velký Bor


V Přeckově byla kontrola a něco malého na zahřátí. Další naše cesta vedla přes pastviny na rozcestí zvané Kuchyňka, zde již hořel oheň na opečení špekáčků, které zajistili pořadatelé.

na kontrole v Přeckově
na Kuchyňku

na Kuchyňce
Z Kuchyňky je to již kousek do Hroznatína, rodiště gen. L. Svobody, kde se u příležitosti 127let od jeho narození konalo u památníku před jeho rodným domem slavnostní pokládání věnců. Vzpomínkového shromáždění se zúčastnili pamětníci a oficiální hosté a zástupci armády.

cesta do Hroznatína

před Hroznatínem

v Hroznatíně


přelet vrtulníku před slavnostíkladení věnců k pomníku

vojenská hudba

hovoří pravnuk gen. Svobody

čestná stráž u pomníkuPo skončení se naše skupinka vydala směrem na Rudíkov. V Rudíkově v restauraci U Kostela bylo již plno, a tak jme pokračovali na autobusovou zastávku u nádraží v Rudíkově. Postupně začali přicházet i ostatní turisté.

půjdeme do Rudíkova


cesta do Rudíkova

v Rudíkově

k železniční zastávce

žel.st.Rudíkov

autobusová zastávka Rudíkov - nádraží


Po příjezdu autobusu jsme nastoupili a skoro zaplnili autobus, který ještě naložil turisty v Rudíkově. Úplně naložený autobus nás zavezl do Třebíče, kde se nás pan řidič zeptal, v kolik hodin nám jede vlak. Pro velký počet turistů totiž autobus nabral zpoždění. Proto nás ochotně dovezl až k nádraží, abychom vlak stihli. Mnohokrát děkujeme panu řidiči za vstřícnost.
Vlakem jsme odjeli do Jihlavy a spokojení s vycházkou, na které jsme ušli 13 km podzimní přírodou.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 27. 11. 2022 | 323 přečtení |
Zdroj: text: J,Veselý foto: J. Veselý, J. Lavičková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server