Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Po stopách armádního generála Ludvíka Svobody
Odbor KČT Trnava pořádá pravidelně v listopadu velkou akci, které se rádi účastníme. Letošní 7. ročník turistického pochodu PO STOPÁCH ARMÁDNÍHO GENERÁLA LUDVÍKA SVOBODY se konal v sobotu 23. 11. 2013.

Z Jihlavy nás odvezl městský autobus MHD do Trnavy u Třebíče k obecnímu úřadu na start pochodu. Společně jsme se zaregistrovali. Někteří z nás mezitím využili čas na prohlídku hasičských trofejí v klubovně místních hasičů.

příjezd do Trnavy

na startu

poháry v klubovně


Potom jsme se vydali na trasu.
Pohodáři se ještě kousek nechali autobusem přiblížit ke „Kuchyňce“.
Ostatní, kterých byla většina, šli po žluté TZ do obce Přeckov, kde byla v místním hostinci první kontrola. Na rozcestí „Kuchyňka“ jsme se sešli s pohodáři. Na Kuchyňce byla druhá kontrola. Hořel tu ohýnek k opečení klobásek, které pořadatelé pro nás připravili.

po ŽTZ


krajina u Trnavy

první kontrola v Přeckově

na kontrole

ke "Kuchyňce"

na "Kuchyňce"
Dlouho jsme se tady nezdrželi, protože v 11 hodin začínala v 1,5 km vzdáleném Hroznatíně slavnost na počest prezidenta ČSSR v letech 1968 – 75 armádního generála Ludvíka Svobody. Na prostranství nedaleko rodného domu L. Svobody, u pamětního kamene, který byl odhalen 16. 3. 2013 při příležitosti 70. výročí bitvy u Sokolova, se sešli pamětníci a veteráni 2. světové války a mnoho dalších hostů a turistů. Přítomna byla i dcera arm. gen. Ludvíka Svobody prof. Zoe Klusáková-Svobodová. Po slavnostních projevech vzácných hostů byly položeny u pamětního kamene květiny. Poté byli všichni pozváni do rodného domu L. Svobody na prohlídku a na občerstvení. V domě také probíhala autogramiáda knihy „Pět válek Ludvíka Svobody“, kterou napsal Zdeněk Hrabica.

zástavy u pamětního kamene


hovoří J. Stanislav

u památníku Zoe Klusáková - Svobodová

turisté z Trnavy položili k památníku kytici

účastníci slavnosti


cedulka na pamětním kameni

autor knihy Z. Hrabica


Po slavnosti jsme se vydali z Hroznatína směrem na Rudíkov a potom po cyklostezce k Přeckovu. Odtud nás vedly červenobílé fáborky ke Kolomazným kamenům, kolem rybníka Malý Bor a po staré silnici jsme přišli do Trnavy, do cíle pochodu v hostinci „U Toma“. Po 15 kilometrovém pochodu jsme si rádi v cílové restauraci odpočinuli, doplnili tekutiny a pozdravili s ostatními pochodníky.

z Hroznatína

Kolomazné kameny

kolomazná mísa

u kolomazných kamenů

pokračujeme k Trnavě

rybník Malý Bor


cíl "U Toma"

autobus nás veze do Jihlavy


Ani se nám od přátel a z příjemně vytopené hospůdky nechtělo. Přesto jsme se v 15 hodin v plném počtu 36 turistů sešli u autobusu, který nás opět bezpečně dovezl do Jihlavy.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 11. 2013 | 2526 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá , J. Veselý, L. Tomáš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server