Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Odložené ZJTS Pelhřimov - Oslavy 100 let KČT V Pelhřimově - 1920 - 2020
Koronavirová pandemie zamíchala s celým světem, nevyjímaje ani turistickými akcemi, které jsou plánovány mnoho měsíců dopředu. Zahajování turistické sezony na Vysočině, které se mělo konat na jaře 21. března 2020 v Pelhřimově, bylo ze známých důvodů odloženo. Organizátoři KČT, odbor Pelhřimov se ale nevzdali a uspořádali Zahájení jarní turistické sezony na Vysočině až v létě v sobotu 22. srpna 2020.

V Pelhřimově na náměstí bylo slavnostní zahájení celé akce. Sešlo se tu méně turistů, než bývá obvyklé na jaře, ale ti, co přišli, se těšili, že stráví pěkný a zajímavý turistický den plný zážitků se svými přáteli.

přijeli jsme do Pelhřimova


ještě je čas na kávu

před zahájenímV 9 hodin vstoupili na pomyslnou tribunu představitelé města Pelhřimova, organizátoři KČT, odbor Pelhřimov a představitelé KČT, oblast Vysočina. Přivítali zúčastněné turisty, seznámili je s trasami na pochod a pozvali je k návštěvě kulturních památek. (a že jich ve městě Pelhřimově je!) Vstupné bylo pro turisty velice zvýhodněno “Pelhřimovskou vstupenkou - speciál”, kterou si mohl každý zakoupit při přihlášení k akci.

Pelhřimovské náměstí

představitelé města a organizátoři akce


uvázání stuhy na klíč

tradiční odemykání sezony


Teplé letní počasí mnohé pochodníky neodradilo od pochodu. Ti se vydali většinou na vrch Křemešník. Absolvovali tak trasu dlouhou 9 km. Odtud je ve 14 hodin odvezl objednaný autobus zpět do Pelhřimova. Jiní využili nabídky k prohlídce města, muzeí a kulturních památek.
Z Jihlavy přijelo vlakem 13 turistů a ještě 5 dalších přijelo autobusem. V Pelhřimově po zahájení se skupinky rozdělily podle zájmů. Ta naše se rozhodla pro památky a zajímavosti města Pelhřimov.

První námi navštívené místo bylo Muzeum rekordů a kuriozit.


Další byla zahrada a muzeum Zlaté české ručičky

na zahradě muzea


mamut z proutíobří Kuky a krasohled

pohled do krasohledu

šaty z marcipánu

kytara ze sirek

kamenné housle


Kostel sv. Víta

Vyhlídková věž sv. Bartoloměje


kostel sv. BartolomějeKaple sv. Kříže – Kalvárie

cesta na Kalvárii

Kaple Bolestné P. Marie

Muzeum strašidel

do muzea strašidel
MÚZYum LipskýchAŤ žijí duchové


režie

Pelhřimovské peklo


V Pelhřimovském pekle jsme zakončili doporučené návštěvy a poznávání zajímavostí v Pelhřimově. Chvíli jsme poseděli u kávy a potom se vydali na autobusové nádraží a odjeli do Jihlavy.

závěrečné občerstvení

na autobusovém nádraží


Nezáleželo nám, kolik km ujdeme (bylo to asi 6 km), ale byli jsme spokojení a bohatší o poznání zajímavostí města Pelhřimova. Na Křemešník se vydáme někdy jindy.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 08. 2020 | 362 přečtení |
Zdroj: text a foto: V+J Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server