Mikulášská vycházka na Čeřínek
Stává se již tradicí, že v období kolem svátku Mikuláše pořádáme vycházku na Čeřínek. V sobotu 9. 12. 2017 odjelo 16 turistů vlakem z Jihlavy do Dolní Cerekve.

V Dolní Cerekvi hned na zastávce všechny přítomné Jirka V. přivítal a upozornil na nástrahy namrzlých cest.

jaká bude dnešní vychzka

po ŽTZ

U kostela v Cerekvi jsme si prohlédli betlém a kousek dále obdivovali sněhuláky, vytvořené z nařezaných kmenů stromů. Cesta byla umrzlá a foukal dost studený vítr. S přibývající výškou přibýval i sníh.

betlém v D. Cerekvi

sněhuláčci

fouká nepříjemný vítr

U zatopeného lomu jsme se na chvíli zastavili. Potom jsme pokračovali lesem a po ŽTZ jsme došli k Naučné stezce Čeřínek. Nedaleko je 13. zastavení NS „Stříbrné doly“. Odbočili jsme k tomuto zastavení, kde nás cedulka informovala o kutání v těchto místech před dávnými časy, snad někdy v polovině 13. století.

zatopený lom

zastavení u lomu

s nadmořskou výškou přibývá i sněhu

u Stříbrných dolů

Zasněžená cesta nás vedla pomalu k vrcholu a k našemu cíli na turistickou chatu Čeřínek. Po příchodu do chaty nás přivítal p. Vlček a nabídl nám knedlíčkovou polévku, pečená žebra a další dobroty z místní kuchyně.
A jak už se stalo skoro tradicí, každý účastník Mikulášské vycházky dostal pamětní list a perníček. Obojí připravili manželé Veselí.

pod vrcholem Čeřínku

Dolní Hutě

přicházíme k cíli

cíl naší vycházky

posezení na turistické chatě

mikulášská nadílka

Po občerstvení a krátkém posezení jsme se pomalu vydali na cestu po MTZ do Kostelce na vlak. Cesta lesem byla trochu nebezpečně klouzavá, ale všichni ji bez pádů zvládli.

odcházíme do Kostelce

pozor, klouže to

vývrat po vichřici Herwart

dnes jsme se slunce nedočkali

u Kostelce už sníh skoro není

v Kostelci na nádraží

Po příjezdu vlaku jsme nasedli a odjeli do Jihlavy. Na této Mikulášské vycházce jsme ušli 12 kilometrů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 12. 2017 | 1427 přečtení |
Zdroj: text J. Veselý, foto V.a J. Veselí |