Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Mikuláš na Čeřínku
Mikulášská vycházka vedla letos, stejně jako loni, na turistickou chatu na Čeřínku. V sobotu 7. 12. 2013 jsme se sešli na vlakovém nádraží a odjeli jsme do Kostelce u Jihlavy.

V Kostelci nás Jirka Veselý přivítal a vydali jsme se po silnici směrem na Čeřínek. Foukal ostrý, studený vítr. Předpověď počasí nelhala. Čerstvý sníh se metal po poli i po cestě. Ale chvílemi se ukázalo i sluníčko. Celá 34členná skupina se odvážně vydala na cestu. Turisty, jak se zdá, nic nepřekvapí. Děti využily každý vrcholek ke klouzání. A tak všichni polárníci-turisté vystoupali
po 5ti km až k turistické chatě na Čeřínku.

v Kostelci

po silnici na Čeřínek

sníh se mete po poli i po cestě


radost z čerstvého sněhu

na sněhu je prima


v lese vítr nefouká

Turistická chata Čeřínek


Všichni dospěláci ocenili příjemné teplo chaty, voňavá pečená žebírka, teplé i studené nápoje, ale dětem se do chaty ještě nechtělo. Venku bylo plno prvního sněhu, tak si toho musely jaksepatří užít.

v chatě už mají stromeček

oběd chutná
Když se všichni najedli a děti vyřádily na sněhu, přišel Mikuláš s dvěma čerty. Mikuláš rozdával malé dárečky, připravené pro všechny účastníky, kteří se na turistické chatě v restauraci sešli. Čerti byli neúspěšní, žádného hříšníka do pekla neodnesli, ač se o to pokoušeli. Nikomu se s nimi do pekla nechtělo. Turisté si raději s Mikulášem i s čertem zatancovali. K pekelnému tanečku jim zahráli harmonikáři. Škoda jen, že jsme se špatně domluvili - harmoniky mohly začít hrát dříve. (Chybička se vloudí. Snad nám bude odpuštěno. Dík. V.V.) S harmonikami se nejen tancovalo, ale i zpívalo. Při dobré náladě čas rychle uběhl.

brzy příjde Mikuláš

Mikuláš naděluje
předseda naděluje p. Vlčkovi pro vaření s úsměvem

má štěstí - nevejde se čertovi do pytle

tanec s čertem

Maruška se čertů nebojí

tanec s Mikulášem a čertem


harmonikáři hráli krásně

sólo pro Irenku a Zdeňka

turistky řádí


V 18 hodin pro nás měl přijet autobus. Aby nemusel absolvovat nepříjemný zasněžený a klouzavý poslední úsek k chatě, tak jsme se rozhodli sejít pěšky dolů k „Lípě“ na parkoviště. Pro turisty je to jako nic a řidič byl za to vděčný a bezpečně nás odvezl do Jihlavy.

Mikulášská vycházka skončila, jedeme domů


Ještě nesmíme zapomenout poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách. V první řadě patří poděkování Irence Vašákové, která upekla a nazdobila spoustu mikulášských perníčků a ještě přidala kokosky a vánočky ke kávě a čaji.
Děkujeme čtyřem členkám, které připravily v nové klubovně z Irenčiných perníčků malé balíčky.
Poděkování patří i manželům Vlčkovým a celému personálu turistické chaty za vzornou obsluhu. Paní kuchařce za moc dobře připravená pečená žebra a jiné pochoutky, které si turisté objednávali. A že nás hladových a mlsných nebylo málo! Našich turistů se sešlo 43 a s ostatními nás bylo možná více jak 70.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 12. 2013 | 2001 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, F. Dörrer |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server