Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Kolem trnavských rybníků ke konikleci
V Trnavě u Třebíče se v neděli 10. 4. 2016 konal 6. ročník vycházky Kolem trnavských rybníků ke konikleci. Nedělní ráno bylo opět, jako celá sobota, zatažené a z tmavé oblohy se snášel drobný déšť. Přesto se 6 turistů z našeho odboru sešlo na nádraží v Jihlavě, aby překonali nepřízeň počasí. Do Třebíče přijeli vybaveni pláštěnkami, deštníky a nepromokavými botami a také s přáním, aby se mraky aspoň trošku roztrhaly. Z důvodu vlakového spojení a odpoledního návratu do Jihlavy se skupina domluvila na volbě pěší trasy už z Třebíče, která nebyla navržená od pořadatelů v Trnavě.

Než turisté překonali kopcovité, zprvu suché ulice Třebíče a dostali se nad město, začalo opět drobně mrholit. To ale naštěstí netrvalo dlouho a u nádrže Lubí se už deštníky natrvalo zavřely.

v Třebíči


po MTZ

legrace musí být, i když prší

u vodní nádrže Lubí


vodní nádrž Lubí


Dál cesta vedla po modré turistické značce do Ptáčova a pokračovala do Přírodního parku na Ptáčovský kopeček. Na kopečku se krčily šedavě sametové rostlinky, modré hlavičky smutně klopily k zemi a svou rozkvetlou krásu si schovávaly až pro sluníčko, které ne a ne vykouknout.

v Ptáčově

k Ptáčovskému kopečku

Ptáčovský kopeček

koniklec velkokvětý

Z Ptáčovského kopečku zbývaly ještě asi 2 km na další lokalitu výskytu koniklece na kopec Kobylinec. Tato přírodní památka - bývalá pastvina na malém pahorku je chráněna od roku 1982. Kromě velkého množství koniklece vělkokvětého tu roste mnoho dalších ohrožených druhů rostlin a živočichů.

lávka na MTZkrajina u Trnavy
Na Kobylinci nám koniklece opět moc své krásy neukázaly, jen vítr, který v tu chvíli docela nepříjemně a studeně začal foukat si s nimi pohrával.

koniklece na Kobylinci

Naše malá skupinka odtud už spěchala do Trnavy na přihlášení ke startu. Pořadatelé nás srdečně přivítali (jako vždycky), nabídli dobré „slepičí sušenky“ a ještě něco ostřejšího na zapití a na zahřátí.

v Trnavě

pořadatelé u startu

pořadateléA protože jsme už vlastně měli svou desetikilometrovou trasu ke konikleci za sebou, odešli jsme do restaurace U Toma. V příjemném prostředí s velmi milou obsluhou a výborným jídlem se dobře čekalo na autobus do Třebíče.
Ve vlaku z Třebíče do Jihlavy jsme zhodnotili vycházku jako hodně zdařilou, navzdory tomu, že počasí trochu zlobilo a sluníčko se neukázalo.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 04. 2016 | 1479 přečtení |
Zdroj: Text: V. Veselá, Foto: V. Veselá, J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server