Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Kolem trnavských rybníků ke konikleci
Klub českých turistů Trnava pozval příznivce turistiky na 1. ročník vycházky „Kolem trnavských rybníků ke konikleci“. Start akce byl ve 13 hodin v Trnavě. Nám čeřínkovským se tato doba náramně hodila. Akce jsme se mohli zúčastnit, protože byla v neděli a nezasahovala do naší sobotní vycházky.

Trochu starostí nám udělal způsob dopravy, jelikož z Třebíče do Trnavy v neděli žádný dopravní prostředek nejede. Naplánovali jsme si odjezd z Jihlavy do Třebíče ráno s tím, že do místa startu pohodlně do 13ti hodin dojdeme. Asi tři dny před akcí jsme se dozvěděli, že naši kamarádi - turisté z Trnavy, by byli tak ochotní a do Třebíče na nádraží by pro naši skupinu přijeli jejich Avií. Uvítali jsme tuto možnost a 10 turistů nabídku využilo. Ti, co měli chuť na delší pochod, jeli z Jihlavy tak, jak bylo původně plánováno.
Pěších z Třebíče bylo 9. Cesta nám rychle ubíhala. Šli jsme kolem vodní nádrže Lubí a do Ptáčova. Osmikilometrovou trasu jsme brzy zdolali a ještě před polednem jsme byli v Trnavě.

v Třebíči

vodní nádrž Lubí

přes potok


rozkvetlá TrnavaTam jsme v Hospůdce u Krištofa počkali na naši druhou, desetičlennou skupinu, kterou přivezla Avie z Třebíče. Mezitím se scházeli turisté z blízkého i vzdálenějšího okolí a ve 13 hodin se od startu vydal velký zástup pochodníků. Podle informace organizátorů jich bylo 154! Vedoucí pochodu vedli účastníky kolem dvou nově vybudovaných vodních nádrží a pochlubili se novou čističkou odpadních vod. Všichni jsme žasli nad dílem celkem malé vesničky. Je vidět, že se tady o svou obec dobře starají.

už přijela druhá skupina

na startu


nové vodní nádrže

u čističky

prohlídka čističky


Trasa dál vedla kolem rybníku Veselý na Kobylinec, kde byl hlavní cíl této výpravy (nikoli však cíl pochodu, ten byl zpět v Trnavě) – rozkvetlé koniklece. Nevelký kopeček se modral rozkvetlými kvítky. Některé už byly odkvetlé a všechny čelily silnému náporu větru a nakláněly své hlavičky podle toho, kam vítr foukal. Turisté opatrně našlapovali, aby tu modrou krásu neponičili. Neváhali si ke květům kleknout, ba i lehnout, aby si je zvěčnili svými fotoaparáty. Někteří jen tak poseděli a radovali se z krásy kolem.

na hrázi rybníka Veselý

před Kobylincem

Kobylinecskalka a koniklec


Potom se po skupinkách všichni vydali dál na trasu vedoucí na Ptáčovský kopeček, kde je ještě jedna lokalita s konikleci. Z Ptáčovského kopečku vedla trasa pochodu zpět do Trnavy. My jsme se ale dohodli, že půjdeme z Ptáčova rovnou do Třebíče, protože potom bychom se těžko dostávali na vlak.

lesním úvozem

předávání diplomů na cestě

Věra, Jarka a Marie

Ptáčovský kopeček


v Ptáčově

stará vrba

Domů jsme se vrátili s tvářemi ošlehanými silným větrem a opálenými celodenním sluncem.
První skupina měla 23 km a druhá 11 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 04. 2011 | 1866 přečtení |
Zdroj: text: Veselá, foto: Veselá, Dörrer, Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server