Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
KČT Čeřínek a první jeho předseda jsou uvedeni do Síně slávy české turistiky
Dne 2. dubna 2011 se v aule Univerzity v Pardubicích konala výroční konference KČT, které se kromě delegátů zvolených na oblastní konferenci KČT Vysočina zúčastnilo i šest hostů z našeho odboru, kteří byli na návrh oblastního výboru pozváni ústředím na slavnostní ceremoniál v rámci výročního jednání, při němž jim byly předány listiny, potvrzující uvedení prvního předsedy Turistického klubu Čeřínek Mg. Ph. Františka Srdínka a také odboru Klubu českých turistů Čeřínek do Síně slávy české turistiky.

Toto symbolické ocenění se uděluje významným (už nežijícím) osobnostem, které prokazatelným způsobem přispěly ke zviditelnění, slávě, prestiži a úspěchům české turistiky doma i v zahraničí. Stejné ocenění se uděluje i odborům KČT (současným a úspěšným), jejichž činnost kladně ovlivňuje po dlouhá léta společenský a sportovní život v regionu.

jihlavští delegáti

jednací sál


A představte si, že v obou kategoriích jsme měli co nabídnout! Byla to pro všechny naše zúčastněné členy velká radost, když předseda Rady síně slávy František Moser a tajemník Rady Mgr. Josef Flíček představovali sedmdesáti čtyřem delegátům ze všech čtrnácti oblastí České republiky osobnost našeho prvního legendárního předsedy a vzápětí stručně prezentovali historické i současné úspěchy našeho odboru!


předsednictvo konference

uvedení Mg.Ph.F. Srdínka do síně slávy

uvedení OKČT Čeřínek Jihlava do síně slávy


A když pak nejvyšší naši zvolení představitelé z ústředí KČT předávali předsedovi Čeřínku Jirkovi Veselému a předsedkyni oblasti KČT Vysočina Mgr. Marii Vincencové listiny potvrzující uvedení do Síně slávy – věřte, že to byl opravdu krásný pocit.

předseda KČT J. Stráský předává ocenění

ocenění


Zástupci našeho odboru, což byli Věra a Jiří Veselí, MUDr. Milada Krejčová a Ing. Jan Krejčí a Míša a Mirek Svatošovi, přijali gratulace od výše uvedených zástupců Rady Síně slávy, PhDr. Jana Stráského, předsedy ÚV KČT, i čestného předsedy Ing. Jana Havelky, od místopředsedů Ing. Jaroslava Šlechty a Ing. Jána Babniče a vzápětí si vzájemně blahopřáli s delegáty z oblasti KČT Vysočina, kteří měli velký podíl na tvorbě podkladů pro rozhodování Rady Síně slávy a ústředí KČT, zda se odbor Čeřínek a pan Srdínko ocitnou v tak vybrané společnosti, která už v Síni slávy přebývá – za všechny jmenujme toho nejznámějšího, zakladatele a prvního předsedu Klubu českých turistů z roku 1888 Vojtu Náprstka…
První předseda Turistického klubu Čeřínek, založeného 12. prosince 1920, magistr farmacie František Srdínko (* 1874) věnoval všechny své síly, znalosti i čas ve prospěch svého milovaného klubu. Pod jeho vedením získala turistická organizace značnou prestiž a stala se nedílnou součástí tehdejší společnosti a velmi noblesní organizací, v níž být členem si pokládali lidé za čest. K malé chatě z roku 1913, která přešla do majetku klubu Čeřínek z Českého spolku pro zimní sporty, jehož nástupnickou organizací se TK Čeřínek stal, přibyla v roce 1923 chata velká, která po různých problémech a zvratech, které doba přinesla, slouží turistům doposud a současné vedení se o ni vzorně stará. V roce 1933 předseda Srdínko náhle zemřel a za pár měsíců nato do základů shořela nově vystavěná velká chata. Že byly všechny problémy úspěšně zvládnuty, klub zachován a ještě téhož roku vystavěna chata nová, svědčí o životaschopnosti klubu a vynikající členské základně. To jsou devízy, na kterých staví klub doposud.


Zalistovali jsme v knize síně slávyČinnost našeho odboru je viditelná a společensky záslužná, za což mu byla v roce 2001 udělena Cena Rady města Jihlavy. V roce 2004 udělili zastupitelé prvnímu předsedovi TK Čeřínek Cenu města Jihlavy in memoriam. Jistě si vzpomínáte na naše loňské oslavy 90. výročí založení KČT Čeřínek – k této příležitosti byl mimo jiné zpracován almanach o historii a současnosti klubu, jehož nedílnou součástí jsou čtyři videoprezentace, volně na našich stránkách dostupné, které jistě svou erudovaností potěší nejen turisty, ale i milovníky historie. Z mnoha dalších článků, doplněných fotografiemi a z nepřeberného množství prezentací, které s trpělivostí, ale hlavně na vysoké úrovni vytváří Ing. Jan Krejčí, historik odboru, se veřejnost dozvídá o činnosti našeho klubu. Všechny tyto materiály sloužily i pro rozhodování vedoucích představitelů české turistiky, zda souhlasit s návrhem oblastního výboru KČT Vysočina na uvedení Čeřínku a pana Srdínka do Síně slávy české turistiky. Poté co na svém listopadovém zasedání v chatě na Čeřínku rozhodli ústřední výbor KČT a předsedové všech oblastí o tom, že jsme hodni uvedení mezi vybranou turistickou společnost, jsme si dne 2. dubna 2011 v Pardubicích užili této pocty a s hrdostí tu skutečnost sdělujeme všem!!

předseda KČT Čeřínek J. Veselý

členka KČT Čeřínek M. Svatošová

delegáti z Vysočiny


Stejné pocty jako našemu odboru se letos v Pardubicích dostalo i OKČT Sušice a Frýdek – Místek, do Síně slávy byli zároveň uvedeni také JUDr. Eduard Parma z Podhorské jednoty Radhošť ve Frenštátě, JUDr. Jan Valeček, kterého navrhla oblast Moravskoslezská, JUDr. Jan Kamenický ze Semil a v roce 2001 zemřelá Jiřina Kračmerová z KČT Znojmo, kterou mnozí z nás znali.

Listiny o uvedení prvního předsedy pana Srdínka a odboru Čeřínek do Síně slávy české turistiky jsou vystaveny v našich jihlavských turistických vývěskách, abyste se mohli při pohledu na ně s námi radovat z ocenění, které patří našim předchůdcům, ale plným právem i nám, současným turistům, kteří se snaží přiblížit odvěkým ideálům o zdravém těle, zdravém duchu, zdravém prostředí a lidské vzájemnosti…
| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 04. 2011 | 3229 přečtení |
Zdroj: text: Míša Svatošová, foto: Veselá, Tomáš, Svatoš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server