Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
K pramenům Jevišovky
Vodácký oddíl z Moravských Budějovic pořádal v sobotu 20. 3. 2010 pochod k pramenům Jevišovky. Tato oblast je pro naše turisty méně známá, tak jsme tento nedostatek chtěli napravit, a vydali se v sobotu ráno vlakem do Moravských Budějovic. Start pochodu byl v 10,30 hod. u koupaliště.

K překvapení pořadatelů i nás, se sešlo asi 130 turistů chtivých zdolat asi 17ti kilometrový pochod v nejistých předjarních přírodních podmínkách. Nás jihlavských bylo 15. Protože trasa vedla částečně neznačenou cestou, plánky a popisy tras nebyly, tak se pořadatelé věnovali skupinkám z cizích regionů, jako jsme byli my, a navigovali naše kroky, abychom nezabloudili a následně se dostali včas na vlak.

příjezd do Mor. Budějovic

jdeme na start

Mor. Budějovice od koupaliště


na startu


Nejprve nás vedla modrá TZ ke Kosové. Míjeli jsme velkou stavbu silničního obchvatu Moravských Budějovic. Na okraji Kosové jsme se zastavili a podívali se na panorama sv. Víta, Lukovské hory a Mor. Budějovic. Potom nás náš průvodce Mirek Hrabovský vedl kolem rybníků Kosová a Hrachovec a neznačenou cestou jsme pokračovali kolem hájovny Na Ostrůvku, dále proti proudu Jevišovky směrem na Komárovice, kde u rybníka pořadatelé připravili teplý čaj a táborák.


ke Kosové

stavba silničního obchvatuuž rostou!?

u Hrachovce

říčka pod Hrachovcem

v klobouku náš průvodce

hájovna Na Ostrůvku

lesní ledovka

čaj u chaty


Po krátkém občerstvení jsme pokračovali lesem k prameništi Jevišovky. Prameniště označuje velký žulový kámen, který zde umístili pracovníci povodí Moravy v r. 1995 a Česká televize tady natáčela pořad věnovaný pramenům řek s Luďkem Munzarem.

u prameniště


spoločné foto u prameniště


Odtud jsme už nabírali směr do cíle našeho putování – Budkova. Cesty byly přesně takové, jaké jsme v této době předpokládali. Občas mokré, někdy až tak, že jsme měli pocit, že jdeme potůčkem. Někdy byly přívětivě suché, a najednou jsme zapadávali do nafoukaných, mokrých i částečně ještě umrzlých závějí hlubokého sněhu. Rybníky byly ještě zamrzlé. Ale ve vzduchu už bylo cítit jaro. Slunce občas vykouklo, ale své paprsky si ještě šetřilo. Vždyť jaro mělo začít až v neděli!


jarní cesty

zapadlý Roman

na kraji Budkova


V Budkově v restauraci Maják došlo i na ocenění pořadatele Ládi Odvárky. Za Oblast Vysočina předal ocenění pan Ladislav Tomáš. Všichni si zaslouženě odpočinuli a doplnili hladové a žíznivé útroby.

poděkování L. Tomáše

předání ocenění L. Odvárkovi

všem chutná

beseda u pivka

autobus nás odváží do Mor. Budějovic


V odpoledních hodinách přijel do Budkova objednaný autobus, který odvezl spokojené turisty do Mor. Budějovic na vlak.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 03. 2010 | 3056 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto:Veselá, Veselý, Dörrer, Tomáš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server