Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Jihlavské vánoční putování
V Jihlavě od neděle 27. 11. 2022 probíhá Vánoční putování. To potrvá až do 6. ledna 2023. Je to celkem 12 vánočně vyzdobených zastavení. Turistické informační centrum k tomu vydalo herní plán. Na každém zastavení je nějaký úkol, který se zapíše do herního plánu.

Soutěž je hlavně pro děti, ale my turisté se takového putování rádi účastníme. Stále jsme někde v přírodě, nebo v jiných městech, proto neuškodí procházka Jihlavou. Putování jsme si rozdělili na dvě části. První úsek jsme absolvovali v sobotu 10. 12. 2022. Před Informačním centrem v ulici Matky Boží se nás sešlo 16 turistů. Někteří si také hned vyzvedli herní plán a zapsali si odpověď na otázku, která byla umístěna u vchodu do IC.

sraz u IC


na trase vánočního putováníDalší zastavení na cestě bylo v City Parku. Prošli jsme vánočně vyzdobené obchodní centrum, ale stanoviště s úkolem jsme nenašli.

u City Parku

v obchodním cetru

zastavení v City Parku


Pokračovali jsme k Domu dětí a mládeže. Vyluštili jsme si hádanky a dál šli lesoparkem nad ZOO k dalšímu zastavení u MŠ Březinova. Odtud na Helenínskou ulici ke Kavárně Paseka. Úkol byl splněn a všem se moc líbila vánoční výzdoba u kavárny.

zastavení u Domu dětí a mládeže

kolem ZOO

zamlžená Jihlava

v lesoparku nad ZOO

k MŠ Březinova

zastavení MŠ Březinova

u kavárny Paseka

u kavárny Paseka


Putování pokračovalo kolem řeky po úplně nové cyklostezce, která byla otevřena v listopadu. Těšíme se, až se po ní na jaře svezeme na kole.
Další zastavení podle našeho plánu bylo u ZŠ Kollárova.

kolem řeky po nové cyklostezce

splav na řece Jihlava

zastavení ZŠ KollárovaTady byl konec dnešního putování. Někteří odešli domů, a část výpravy zakončila cestu dobrým obědem v Zezulkárně.
Celkem v 1. části jihlavského putování jsme nachodili 10 km.


Druhou polovinu vánočního putování jsme si naplánovali na 17. 12. 2022.Sraz turistů byl tentokrát u naší klubovny v Erbenově ulici.
Sešlo se nás 17.

sraz u klubovnyPomalým tempem jsme se vydali k našemu prvnímu zastavení v ulici Leoše Janáčka. Andělé, svatá rodinka a další vánoční postavičky zdobily prostranství mezi domy. Takové zastavení potěší nejen děti, ale i dospěláky.

zastavení v ul. L. Janáčka

zastavení v ul. L. Janáčka

zastavení v ul. L. Janáčka


Podobně bohatá výzdoba je také mezi domy v Bukové ulici, kde je další zastavení vánočního putování. Obdivovali jsme šikovnost a nápady autorů.

zastavení Buková

zastavení Buková

zastavení Buková

zastavení Buková


Další zastavení jsme navštívili ve Starých Horách v ulici Nad Splavem. Stále jsme obdivovali tvůrce výzdoby. Sněhulák z kelímků - koho by to napadlo?

do Starých Hor


zastaveni Nad Splavem

zastaveni Nad Splavem

zastaveni Nad Splavem


V ulici Romana Havelky k Borovině přítomné děsí velký čert. Pod čertem jsme tušili, že je tam určitě krásně udělaná vesnička z přírodnin, ale ta se ztrácela pod sněhem, který do rána napadl.

čert u Borovinky

zasněžená vesnička

zasněžená vesnička

u Borovinky


Zasněženou krajinou se turisté vydali od Borovinky na most přes přivaděč pod Lesnov, kde bylo další zastavení. Po vyluštění tajenky jsme pokračovali kolem Dubového rybníka k poslednímu bodu jihlavského vánočního putování na konečné zastávce MHD v Novém Pávově.

pokračujeme na Lesnov

zastavení na Lesnově

zastavení na Lesnově

pod Šacberkem


Dubový rybník

k Pávovu

zastavení v N. Pávově

v N. Pávově


Tady jsme zakončili cestu dlouhou 11 km a odjeli autobusem do Jihlavy.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 12. 2022 | 283 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V.a J. Veselí, P. Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server