Ježek Vysočiny
Klub českých turistů Bedřichov Jihlava pořádal letos XXVII. ročník dálkového pochodu JEŽEK VYSOČINY. Akce se konala 30. dubna - 1. května 2011. Start nočních pěších dálkových tras na 50 a 100 km byl 30. 4. v 19 hodin. Ostatní trasy pěší + cyklo byl 1.5. od 6 hod.

Od rána byla velká mlha. Na startu na nádraží ČD vůbec nebylo rušno. Asi většina turistů ještě vyspávala včerejší pálení čarodějnic. Pořadatelé se choulili zimou, když se čeřínkovští cyklisté v 8 hodin sešli na startu. Přijelo nás 5 a ještě jsme se rozdělili. Dva jeli jen kratičkou jízdu do Luk n. Jihlavou a zpět. Skupinka tří žlutých vestiček se odhodlala jet trasu 35 km.
Po včerejším pěším putování kolem Lužnice na Táborsku, a vzhledem k nejistému počasí jsme uznali, že by nám to mohlo stačit.
Na začátku jízdy jsme jeli po hlavní silnici do Hruškových Dvorů, okolo letiště a Heroltic, přes Měšín a Ždírec do Polné. Na silnici nebyl vůbec žádný provoz, což nám nesmírně vyhovovalo. Provázelo nás jen hlasité cvrlikání ptáčků. Jelo se krásně. Později však z mlhy začalo mrholit a drobně pršet. S deštíkem, který byl opravdu jen drobný - prostě májový, přestala být i silnice tak klidná a bez aut. Provoz zesílil. Pokračovali jsme okolo Dobroutova přes osadu Lipina a Jamné, až do osady Rytířsko. Penzion v Rytířsku jsme nevynechali. Polévka a horký čaj nás povzbudil na další cestu přes Heroltice do cíle v Pávově.

mlha nad Ždírcem

Polná v mlze

Polná

kostel v Polné

Rytířsko

a zase na kola

Tam na nás už čekali pořadatelé, nabídli nám občerstvení a odměnili nás Pamětním listem. Přitom jsme se dozvěděli, že celková účast byla 27 cyklistů a přes 50 pěších.
Jeli jsme ve třech trasu 35 km, ale ujeli jsme i s cestou domů celých 45 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 05. 2011 | 2311 přečtení |
Zdroj: text a foto: V. Veselá |