Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Havlíčkobrodsko
Roman Benda nás pozval na první březnovou vycházku do okolí Havlíčkova Brodu a při té příležitosti objednal krásné jarní počasí. V sobotu 5. 3. 2011 odjelo vlakem do Šlapanova 26 turistů. Už ve vlaku bylo jasné, že vycházka bude slunečná.

Ze Šlapanova nás vedla zelená TZ. Převážně lesními cestami protkanými šípy slunečních paprsků jsme došli na Vysokou. Na sjezdovce jsme zastavili, poslechli si něco z historie zdejšího kraje, a pak poseděli v příjemném prostředí chaty u lyžařského vleku. Káva a svačinka nás posilnila na další cestu. Z Vysoké jsme pokračovali přes samotu Melichov na Svatý Kříž.

ve Šlapanově

seznámení s programem vycházky

na cestě pod Vysokou

světlo a stíny

šípy slunečních paprsků

ledové nástrahy cesty

vysílač na Vysoké

něco o historii kraje

v chatě u vleku

ještě se lyžuje

zkušenost a mládí

u samoty Melichov

odpočinek


V obci nám Míša Svatošová pověděla o léčivém prameni, který se prý měl nacházet v kostele pod oltářem. Tam se ale při průzkumu žádný pramen nenašel. Léčivý pramen se sirnatoželezitou a radioaktivní vodou se objevil v údolí u Petrkova, asi kilometr od kostela, kde byly v 18. století vystavěny lázně. Ve Svatém Kříži jsme navštívili hřbitov a rodinný hrob rodiny Reynkových. U hřbitova nás okouzlil malebný kraj a výhled do údolí potoka Žabince. Až jsme se dosytosti vynadívali, tak jsme pokračovali k bývalým lázním Petrkov. Budovu vystavěnou v r. 1777 jsme prohlédli zvenčí. Zub času na ní napáchal značné škody. V době své slávy určitě zdobila zdejší kraj.

nebydlí tu náhodou vodník?

o historii Svatého Kříže

kostel ve Svatém Kříži

na hřbitově

rodina Reynkova

k Petrkovu

bývalé lázně

kdeže zašlé časy jsouOd lázeňské budovy jsme pokračovali cestou po proudu potoka Žabince, který nás zavedl svými bíle lemovanými zbytky sněhu a ledu k vodní nádrži Žabinec.

potok Žabinec

ledové lemování

přes vodní překážku

vodní nádrž Žabinec


Teď už nás čekala jen krátká cesta do Havlíčkova Brodu a na nádraží. Někteří ještě zůstali a poohlédli se po městě, jiní se prvním vlakem vrátili do Jihlavy.

před odjezdem


Vycházka byla vydařená.
Roman vybral pěknou 14 km dlouhou trasu a Míša nám ji zpříjemnila svým zajímavým vyprávěním o historii rodiny Reynkovy a lázních Petrkov.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 10. 03. 2011 | 2307 přečtení |
Zdroj: text:Veselá, foto: V.a J. Veselí, F. Dörrer, M. Barnet, |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server