Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
Cyklozájezd do Přítluk
Konec září je pro nás již tradiční termín na čtyřdenní cyklistický zájezd vlastními auty. Tento rok se uskutečnil podzimní zájezd do vinařské obce Přítluky na Pálavě.

Od čtvrtka 26. 9. do neděle 29. 9. 2013 zajistil ubytování Jarda Šilhan v penzionu Sport přímo v obci Přítluky. Během čtvrtka se sem sjelo 20 turistů z Jihlavy i ze vzdálenějších míst, jako Hradec Králové a odjinud. Někteří přijeli dopoledne, aby ještě stihli první vyjížďku. K večeři byli již všichni na místě.
Naše čtyřčlenná skupina vyjela z Jihlavy až odpoledne. Cestou jsme se chtěli podívat do Velkého Karlova na krokodýlí farmu. Bohužel jsme ale krokodýly neviděli, protože na farmě bylo z technických důvodů pro veřejnost zavřeno.
Po příjezdu do Přítluk jsme se ubytovali. Ještě nám zbylo do večeře hodně času, který jsme využili na prohlídku obce a jejího okolí. Objevili jsme blízkou rozhlednu Maják. Je to nová rozhledna, otevřená v červenci 2012, vysoká 26,5 m. Z rozhledny byly vidět svahy vinic a v podvečerním slunci se třpytila hladina nedaleké Novomlýnské nádrže. Paprsky slunce a cáry tmavých mraků vykouzlili pěkné pohledy.

Přítluky

vinice nad Přítluky

rozhledna Maják

Novomlýnská nádrž z rozhledny

obec ZaječíPáteční ráno bylo chladné, ale rozzářené sluncem. Azur nad hlavami neměl chybu. Všichni s radostí osedlali svá kola a po skupinách se vydali na vybrané trasy. Naše malá skupina se rozjela směrem na Velké Pavlovice. Pěknou cyklostezkou jsme přijeli do turistického areálu Nad zahradami s rozhlednou Slunečná. Její výška je 18,6 m. Na vyhlídkovou plošinu vede 75 schodů. Pro nás z Vysočiny z neuvěřitelných „jenom“ 240 m n.m. jsou nádherné výhledy do táhlých kopců zdejšího vinařského kraje. Z rozhledny jsou vidět okolní i vzdálenější vesnice. Informační tabulky na rozhledně nám pomohly se v neznámé krajině zorientovat. Když jsme se dostatečně pokochali výhledy, pokračovali jsme po cyklostezce, vedoucí vinicemi, v tento čas probarvenými zrajícími hrozny. Celou cestu mezi vinicemi nás provázely zvuky plašicího zařízení proti náletům mlsného ptactva.

páteční ráno

cesta vinicemi


rozhledna Slunečná


cesty vinicemi pod Slunečnou

Velké Pavlovice

na rozhledně Slunečná


Dál jsme jeli po silnici na Bořetice a Vrbice. Velmi překvapeni jsme byli velkým, nám neznámým strojem ve vinici. S úžasem jsme sledovali práci kombajnu na sklízení vinných hroznů.

k Vrbici


Vrbice

kombajn na sběr hroznů

sklizeň vinných hroznů

vinné sklípky ve Vrbici

památník osvobození ve Vrbici


u památníku


Potom jsme pokračovali přes Čejkovice, Velké Bílovice, Podivín, Ladná, přiblížili jsme se k Lednici, projeli kolem Janova Hradu a přes Rakvice jsme se vrátili do Přítluk. Trasa dlouhá 55 km, nás moc neunavila, tak jsme ještě navštívili po večeři soukromý sklípek v nedalekých Rakvicích.

nad Čejkovicemi

Čejkovice

u Velkých Bílovic

ochutnávka v Bílovicích

Podivín

řeka Dyje

Dyje u Janova hradu

most k Janovu hradu

Janův hrad


za vodou je vidět Minaret

Obelisk v přírodní rezervaci

ve sklepě v Rakvicích

ve sklepě v Rakvicích

páteční trasa


V sobotu jsme vyjeli z Přítluk do Bulhar. V Lednici jsme si prohlédli zámek a zámecký park.
Na nádraží v Lednici jsme si počkali na příjezd parního vlaku, a mezitím jsme navštívili muzeum vlakové pošty. Po příjezdu parní mašinky jsme pokračovali kolem lednických rybníků.

sobotní ráno

směr Bulhary

řeka Dyje

řeka Dyje

jez Bulhary

rybí přechod na jezu

rybí přechod na jezu

zámek Lednice

zámek Lednice

kašna v zámeckém parku


Lednice nádraží

v muzeu vlakové pošty


příjezd parního vlaku

Parní lokomotiva


Lednické rybníky

Lednické rybníky


Cesta nás zavedla do areálu Hraničního zámečku Hlohovec s cykloterasou, která byla plná cykloturistů.


Hraniční zámeček Hlohovec

cykloterasa


U rybníka Nesyt jsme ochutnali čerstvý burčák a pokračovali na Sedlec a k Mikulovu. Dál jsme jeli na Dobré Pole, Novosedly, Brod n. Dyjí, po hrázi vodní nádrže do Pasohlávek, po frekventované silnici přes vodní nádrž Nové Mlýny do Horních a Dolních Věstonic a po hrbolaté cestě na hrázi nádrže pokračovali až k silnici, která nás zavedla do Přítluk.

rybník Nesyt

u rybníka Nesyt na burčáku

za vodou je Mikulov

cyklostezka Mikulov - N. Přerov

vodní nádrž Nové Mlýny

Pálavské vrchy

kolem Novomlýnské nádržeSobotní vyjížďka byla trochu delší. Tachometr nám na konci cesty ukázal 82 km. Tato cesta nás trochu unavila. Hlavně jsme měli roztřesená těla z nerovnosti cesty po hrázi. Dobře se po ní nejelo, ale jako odškodnění za to, byly hezké pohledy na hladinu jezera, odrážející blankytně modrou oblohu.

sobotní trasa


Neděle byla, jako předešlé dny, opět zalitá sluncem. Kolo jsme už v plánu neměli, ale vydali jsme se pěšky ještě jednou na nedalekou rozhlednu Maják. Chtěli jsme vidět okolí v ranním slunci. Cesta byla vyšperkovaná podzimními plody. Od majáku byly výhledy v dáli v mlhavé. Ale to neubralo tomuto vinařskému kraji na kráse.

přírodní šperky podzimu

vinice pod Majákem

rozhledna Maják

pod Majákem

vinná réva

odjezd z Přítluk


Tímto jsme se s Přítluky rozloučili. Naložili jsme kola a batohy do aut, a jeli jsme k domovu.
Protože naše cesta vedla přes Znojmo, ještě jsme zajeli zkontrolovat soukromou chatu do Chvalatické zátoky na Vranovské přehradě.

Chvalatická zátoka na Vranovské přehradě

Celkem jsme po cestách Pálavou ujeli 137 km a pěšky nachodili 7 km.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 10. 2013 | 2956 přečtení |
Zdroj: text a foto: V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server