Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
50. Za posledním puchýřem
Poslední velká akce r. 2022 s názvem “Za posledním puchýřem” se konala ve dnech 17. - 20. 11. 2022.
Jubilejní 50. ročník se po půl století vrátil symbolicky na místo prvního konání této putovní akce do města Krupky.

Náš klub se každý rok účastní Posledního puchýře. I tentokrát vyjelo 12 turistů KČT, odbor Čeřínek Jihlava do města v atraktivní oblasti Krušných hor. Dva naši účastníci jeli vlakem, ostatní přijeli auty. Celou cestu z Jihlavy do Krupky mrholilo a chvílemi pršelo. Na náladě takové počasí nikomu nepřidá, zvláště, když jsou před námi tři dny v přírodě.
V Krupce jsme se nejprve ubytovali v hotelu “Pod Kaštany” a také se tam naobědvali.

hotel Pod Kaštany

u hotelu v Krupce


Po obědě jsme se vypravili do sportovní haly na prezenci. Tady bylo už pěkně živo. Účastníci se přihlašovali, vítali se se známými, které třeba rok neviděli. Poslední puchýř je hlavně o setkání turistů z celé republiky.


přes park ke sportovní hale

u sportovní halyu prezenceNa zpáteční cestě do hotelu jsme se zastavili na prohlídku Baziliky Panny Marie Sedmibolestné. Obešli jsme kruhový ambit s lunetovými malbami a vstoupili do okrouhlé studniční kaple. Je vidět, že se na celém areálu podepsal zub času. Snad se dočká nějaké opravy.


v areálu kláštera

Ambit kláštera

kaple s pramenem léčivé vody

pramen léčivé vody

náměstí v Krupce


Po příchodu do hotelu si už každý udělal svůj program - většinou zvolil odpočinek a přípravu na zítřejší výlet autobusem.


V pátek se počasí maličko umoudřilo - nepršelo, ale hustá mlha halila krásnou krajinu, která je v okolí Krupky. Pořadatelé naplánovali pro turisty autobusové výlety. Na jeden z nich jsme se předem přihlásili.

pojedeme na výlet


Luxusním dvoupodlažním autobusem jsme objížděli lázeňská města v okolí. První zastávka byla v Dubí. Zde jsme měli mít exkurzi do porcelánky, ale vzhledem k energetickým problémům ve firmě Český porcelán, jsme navštívili alespoň Dům porcelánu s modrou krví a infocentrum. V infocentru byly vystavené skleněné perličkové ozdoby a potom jsme vešli do místnosti, kde byly porcelánové výrobky. Ty uváděly v úžas všechny návštěvníky. Bylo to velice krásné. Jen škoda, že jsme nemohli vidět, jak se taková krása rodí.

před Domem porcelánu

perličkové ozdoby


v muzeu porcelánuDalší návštěva v Dubí byla prohlídka kostela Neposkvrněného početí Panny Marie a Tereziny lázně Dubí. Tyto prohlídky byly komentované panem starostou města Dubí Ing. Jiřím Kašparem.

v Dubí


výklad pana starosty

kazatelna z mramoru

jdeme do Tereziných lázní

Tereziny lázně


historie lázní


Počasí letošního podzimu je velice zvláštní. V minulých dnech bylo slunečno a teplo a v parku Tereziných lázní jsme objevili kvetoucí sakuru.

v lázeňském parku kvetla sakura


Z Dubí nás autobus převezl do Bíliny. Zde jsme byli na exkurzi v budově stáčírny minerálních vod. Stáčí se tu po celém světě známá Bílinská kyselka. Turisté si poslechli zajímavý výklad spolumajitele firmy a také ochutnali přírodní kyselku. Mnozí si na konci exkurze Bílinskou kyselku zakoupili domů.

Bílinská Kyselka

jdeme na exkurzi

historie Bílinské kyselky


ochutnávka

vracíme se do města Bílina


radnice v Bílině

náměstí v Bílině

kašna na náměstíZ Bíliny jsme přejeli do Teplic. Stále se po krajině válela mlha a výstup na Doubravku mnozí vzdali, a proto se vydali na prohlídku parku a lázeňských domů. I tato prohlídka byla komentovaná. Výlet jsme zakončili kávou a zákuskem ve vánočně vyzdobeném obchodním centru.

v Teplicích


v OC už mají vánoce


autobus už na nás čeká


Po návratu do hotelu se naše dvanáctičlenná skupina sešla na jednom pokoji a zhodnotia páteční den. Těšili jsme se na sobotní pochod i s obavou, jaké bude počasí.

večerní posezeníV sobotu jsme se probudili do jasného a prosluněného rána. Jirka s Milošem byli vysláni vyřídit formality na pochod do sportovní haly, aby se celá skupina co nejdříve mohla vydat na 15km pochod.

start pochodu

u startu pochodu

přihlášení na pochod


Nejprve nás čekal výstup ke stanici lanovky na Komáří vížku. Dvousedačková lanová dráha nás všechny dopravila na vrchol. Po patnáctiminutové jízdě jsme se ocitli o téměř 500 m výše nad Krupkou. Počasí na nás tentokrát nešetřilo. Ojínělé stromy i všechno kolem, ozářené zlatým sluncem, výhledy do dálky, to vše nás ohromilo. Byla to obrovská změna, oproti čtvrtečnímu a pátečnímu počasí.

před pochodem

u lanovky


jedeme !!!

na lanovce


na Komáří vížceKomáří vížka
Užívali jsme si té nádhery kolem, a pak se vydali přes Horní Krupku a po NS Po stopách horníků ke Štole Starý Martin. Zde se ve druhé polovině 19. a ve 20. století dobývaly cínové a wolframové rudy. Malá zastávka a znovu dolů opět po NS lesem a spadaným listím, pokrývajícím kameny uvolněných a vypadaných z okolních starých vystavěných kamenných hrází.

sestupujeme z Komáří vížky


kaple sv. Wolfganga

ohlédnutí za Komárkouke Štole Starý Martin

Štola Starý Martin

po hornické NS

kamenné zídky

ke hradu Krupka


S kopce dolů jsme se nezadýchali, ale zabrat dostala kolena po delším sestupu k zřícenině hradu Krupka. Odtud byly opět nádherné výhledy na město Krupka, Teplice i okolí. I Milešovka se nechala vidět. V restauraci Růžový Hrádek jsme si dali něco k snědku a pokračovali dolů ke Krupce.

u zříceniny hradu Krupka

hrad Krupka


pohled z hradu


hrad Krupka


restaurace Růžový hrádekPo cestě jsme objevili obchod Kouzlo vánoc, kterému zvláště ženy neodolaly a šly se potěšit pohledem na křehkou krásu.

dům Kouzlo vánoc
Do Krupky už zbýval jen kousek a do hotelu jsme se dostali, když se pomalu začínalo smrákat.

zpět v hotelu


Chvíle oddechu a znovu na nohy a přechod do nedalekého kulturního střediska, kde ve 20:00 začíná Puchýřovská zábava. Taneční sál už byl plný turistů a my jsme si našli místo v přísálí. Hrálo se k tanci i poslechu.Na zpestření zábavy zatancovala skupina žen. Jejich stepovací taneční vystoupení se moc líbilo.

Puchýřovská zábava

taneční vystoupení

turisté se baví


V polovině programu byla slavnostně předána štafeta na příští Poslední puchýř 2023. Štafetu převzal předseda KČT, odbor Žďár nad Sázavou pan Josef Miluška.

Žďárský tým - příští  pořadatel PP

předseda Žďáru zve na příští PP

štafeta putuje do Žďáru n. Sázavou


Naše parta odešla ze zábavy dost brzy, aby řidiči byli odpočatí na nedělní cestu do Jihlavy. O půlnoci některé z nás probudil vypálený ohňostroj. (Já ho viděla z okna pokoje. Rozespalá jsem ho nestihla vyfotit. Byl krátký, ale moc pěkný. Přidávám ilustrační foto.)
V neděli ráno jsme ještě v klidu posnídali, zabalili svá zavazadla a vydali se na cestu domů. Trochu unavení, ale nadmíru spokojení.


Pamětní list


Počasí nás na počátku pobytu trochu zlobilo, ale hlavní den pochodu vyšel na jedničku s hvězdičkou. Až tak hezký, trochu mrazivý a slunečný den jsme ani ve snu nečekali.

loučíme s hotelem Pod Kaštany

odjezd do Jihlavy


Povedlo se. Za puchýřovský víkend od čtvrtka do soboty jsme našlapali 35 km.

Text článku: V. Veselá
Foto: J. Veselý, J.Veselá. M. Veselý, V. Veselá, E. Horská


| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 11. 2022 | 149 přečtení |

| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server