32. Cesta pohádkovým lesem
Cesta z pohádky do pohádky se po 32. konala ve středu 24. 5. 2017 na dětském dopravním hřišti.

Pro nás pořádající turisty z KČT Čeřínek Jihlava začíná příprava už o mnoho dnů i týdnů dříve, například příprava kostýmů. V daný den se už od rána staví chaloupky a stánky, které se ještě musely dovézt z uskladnění na Čeřínku. Tuto náročnější stavební činnost má na starosti mužská část členů a ženy se starají o dokrášlení chaloupek, přípravy jednotlivých stanovišť a rozdělení odměn pro děti. Po poledni přicházejí děti ze ZŠ Nad Plovárnou, které se převléknou do pohádkových postaviček a zvířátek.

ráno na dětském dopravním hřišti

příprava stanovišť

pohádkové bytosti

O půl druhé už přichází první vlna návštěvníků. Po druhé hodině se na stanovištích objevují předškolní děti s rodiči, mladší školáci i rodiče s nejmenšími dětmi v kočárku. Počasí pohádkovému odpoledni celkem přeje. Neprší, ale ve stínu je chladněji. Sluníčko se snaží hřát a mezi mráčky i většími mraky posílá své teplé paprsky na hřiště plné dětí, které cestou plní úkoly pohádkových bytostí.

začátek cesty

u princezny

u klaunů

u vodníků se loví rybičky

u čertů se leze tunelem

perníková chaloupka

Červená karkulka

myšky a sýr

balonky pro děti

u kocoura Mikeše

s kocourem se jede do světa

překonání překážky po laně

zde děti dostanou odměnu za odvahu

V pohádkovém lese si svůj stánek otevřela Městská policie a děti si tu mohly vyzkoušet své znalosti z dopravních značek a předpisů. Často si své znalosti „oprášili“ i jejich rodiče. Odtud si odnášeli účastníci také drobné dárečky za odměnu.

stanoviště Městské policie

I stánek OZP zde měl své místo. U něj se děti rozhýbaly například několika dřepy a za odměnu získaly balonek, nebo nějakou drobnost.

stanoviště OZP

zazvonil zvonec, pohádky je konec

pohádkový les skončil

Velkou oblibu si získal stánek malování na obličej. Na ten si ale museli zájemci připravit penízky navíc.

Dětského dne na dopravním hřišti se zúčastnilo 345 dětí a odhadem asi 120 rodičů.
O přípravu a zdárný průběh se staralo 30 pořadatelů a 17 dětí ze ZŠ Nad Plovárnou. Všem těmto děkujeme za pomoc.
Také děkujeme za věcné drobné dárečky, které věnoval Kraj Vysočina a Statutární město Jihlava.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 05. 2017 | 1187 přečtení |
Zdroj: text a foto V. Veselá |