Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
30. Pochod k oslavě Dne Země - Větrný Jeníkov
Stále se opakující slovo covid-19 a rozšiřující se nákaza omezuje letošní akce a komplikuje život všude na světě. Na jaře v dubnu se měl konat ve Větrném Jeníkově tradiční pochod ke Dni Země. Na 30. pochod k oslavě Dne Země pozvali Příznivci přiměřeného pohybu, Městys Větrný Jeníkov, ZŠ Větrný Jeníkov a KČT, odbor Čeřínek Jihlava ze známých důvodů až na sobotu 19. září 2020.

Objednaný autobus z Jihlavy nabral v sobotu ráno na zastávce u Motorpalu 11 turistů KČT, odbor Čeřínek Jihlava a pokračoval do Větrného Jeníkova na městečko. Tam už čekali další účastníci pochodu z Jeníkova i z Jihlavy a Polné, kteří do Jeníkova přijeli svými auty. Celkem se sešlo 42 účastníků, z toho bylo 17 čeřínkovských.

přijeli jsme do V. Jeníkova

J. Palán vítá účastníky


Hned na začátku jeníkovský organizátor Jiří Palán přivítal přítomné a informoval o průběhu a trase pochodu. Překvapení si připravil jeníkovský organizační výbor. Předal panu Palánovi za přípravu a za organizaci pochodu velikou perníkovou medajli a jemu a jeho manželce trička s obrázkem k pochodu. Potom obdrželi drobné dárečky všichni účastníci. Došlo i na přípitek ke zdaru celé akce. Bylo to milé zpestření začátku hezkého letního dne.

předání medaile organizátorovitrička pro Palánovy

společně před pochodem


Potom všichni společně nastoupili do autobusu, který jel nejprve do Úsobí. Tam vystoupili turisté na kratší 8km trasu. Ostatní autobusem pokračovali do Kochánova na 16km trasu.
Jihlavští šli krátkou trasu. Z Úsobí se skupina vydala polní cestou směrem na Kosovy, tam se napojila na modrou turistickou značku. Cesta vedla převážně do kopce až k zřícenině kaple Andělů Strážných, která byla postavena v roce 1715. Odtud se rozprostíraly krásné výhledy do okolí. V připraveném ohništi si turisté zapálili oheň a opekli si donesené špekáčky.

porada kudy půjdeme

v Úsobí


neznačenou cestou

po modré TZ


k ruině kaple

u Andělů Strážných

příprava ohně

opékání

mrkvánky z Polné


Po odpočinku se pokračovalo polní cestou k silnici na okraj obce Úsobí, odtud k lesu a k nedaleké dálnici. Dunění aut sice neomylně vedlo k dálnici, ale chvíli trvalo, než se našel podchod, aby se dalo projít na druhou stranu dálnice. Prostup pod dálnicí tvoří široká betonová kanalizační roura. Trochu zeširoka se nad tekoucím pramínkem vody dalo docela pohodlně projít.

výhledy od zříceniny


dodržujeme pitný režim

hledáme průchod pod dálnicí

průchod jsme našli


tudy se dostaneme na druhou stranu

na druhé straně dálnice


Dále se šlo lesem. Někteří neodolali a využili tuto chvíli ke sbírání hub. Z lesa vedla cesta do Zbinoh kolem pastvin, kde se pásly krávy. Ze Zbinoh se ze silnice odbočilo na zkratku pro pěší a do Větrného Jeníkova to už byl jen malý kousek.

pastviny u Zbinoh

mezi pastvinami

já jsem Woody, milé krávy...

před V. Jeníkovem

zámek ve V. Jeníkově


Ve V. Jeníkově se skupina rozpadla. Někteří šli do Jihlavy pěšky, jiní navštívili místní restauraci a počkali na odpolední autobus a další odjeli auty.

závěr pochoduPochod se vydařil. Jihlavští se díky naplánované trase pochodu dostali do míst, kde většina z nich ještě nikdy nebyla. Všichni si užívali krásné výhledy i příjemně letního počasí.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 09. 2020 | 410 přečtení |
Zdroj: text:V.Veselá, foto:V+J Veselí, E.Horská, M. Duchanová |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server