Menu
  Vyhledávání
Vyhledat text

  Historie
  Novinky
07.01.2023: zimní Zblovice 14. 1. 2023
Pojedeme rychlíkem z hl.n. v 8,26 hod. do Okříšek přestup na osobní vlak z odjezdem 9,02 hod. s příjezdem do M. Budějovic v 9,37 hod. Odjezd do Jihlavy: autobusem v 16,05 hod. v Jihlavě 17,14 hod. nebo vlakem 16,23 hod. s přestupem v Okříškách, příjezd do Jihlavy 17,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

01.01.2023: KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve na tradiční vycházku,
V sobotu 7. 1. 2023 se sejdeme v 10 hodin na parkovišti u hlavního nádraží ČD, Půjdeme společně do Ždírce (asi 14 km). Cíl je v kulturním domě ve Ždírci. Trasa: Henčov, kolem letiště na Rytířsko, po cyklostezce do Ždírce Ve Ždírci bude možnost občerstvení v restauraci, Odjezd ze Ždírce je možný linkovým autobusem ve 14.41 nebo v 17.02 hodin Je možné zvolit i návrat vlakem ze Ždírce pěšky asi 4 km do Dobronína: odjezd v 15.25 nebo v 17.25 hodin nebo do Stříteže: odjezd v 15.28 nebo v 17.28 hodin. Srdečně Vás zvou a nashledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša Svatošová e-mail: jves31@seznam.cz, misasvatosova@seznam.cz

25.12.2022: vycházka na Silvestra a na Nový Rok
Silvestrovská vycházka do Hodic k jelenovi- 31. 12. 2022 V sobotu 31. 12. 2022 pojedeme vlakem z Jihlavy hl.n. v 8,23 hod., Ji. Město 8,31 hod. s příjezdem do Hodic 9,13 hod. Půjdeme po ZTZ na Jelení horu. Zde si popřejeme zdraví do Nového roku a vrátíme se zpět do Hodic na vlak s odjezdem v 12,54 hod. nebo 14, 54 hod. S příjezdem do Jihlavy v 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na Silvestrovskou vycházku vás zvou V+J Veselí Novoroční vycházka na Šacberk (Rudný) Na Nový rok se sejdeme u Jitřenky v 13,00 hod. a společně půjdeme přivítat Nový rok na Šacberk. Zde budeme moci přispět na Novoroční čtyřlístek. Na vycházku vás zvou V+J Veselí
  Kontakt
Předseda OKČT Čeřínek:

Jiří Veselý
Horní 31
586 01 Jihlava

mobil:
604 456 475
e-mail:
jves31@seznam.cz
  Odkazy jinam
25. Zahájení jarní turistické sezony na Vysočině
25. Zahájení jarní turistické sezony na Vysočině se konalo v sobotu 19. března 2016. Pořadatelem této letošní akce byl KČT Čeřínek Jihlava. Místo konání bylo určeno u velké turistické chaty na Čeřínku, kterou klub vlastní.

Od rána od osmi hodin se na prostranství u turistické chaty začali scházet turisté z různých koutů Vysočiny i vzdálenějších míst. Objednaný autobus přepravoval turisty kyvadlově z Kostelce na Čeřínek. Některé odbory přijely na zahájení vlastními autobusy, někteří účastníci přijeli auty. Na přivítanou a k dobré náladě před pochodem všem hrála country skupina AHOJ.

příprava na zahájení

první turisté přijíždějí

někteří přicházejí pěšky

registrace na startu


prodej známek a vizitek

o občerstvení je také postaráno

skupina AHOJ vítala účastníky na startu

ještě před startem se tančí

propagační materiály

kterou trasu si vybereme?

turisté z Trnavy

M. Kružíková a M. Svatošová
Něco málo po půl desáté přivítal hosty a turisty člen ústředního výboru KČT pan Jaroslav Šlechta. Na improvizované tribuně před chatou přednesli své zdravice postupně emeritní předseda KČT Ing. Jan Havelka, radní kraje Vysočina paní RNDr. Marie Kružíková, předsedkyně oblastního výboru paní Marie Vincencová, starosta městyse Dolní Cerekev pan Zdeněk Jirsa a předseda KČT Čeřínek Jihlava pan Jiří Veselý. Všichni ocenili dobrovolnou činnost značkařů a pořádání akcí pro širokou veřejnost. Popřáli účastníkům hodně zdraví a šťastné kilometry v roce 2016.
Potom paní Jitka Korbelová podala turistům informace o trasách a jejich značení.
Na závěr ceremoniálu se J. Havelka s paní M. Vincencovou ujali velkého klíče, na který Věra Veselá navázala stuhu pořádajícího Klubu českých turistů Čeřínek Jihlava. Klíčem společně symbolicky otočili a tím byla zahájena turistická sezona.
A protože akce zahájení byla spojena s evropskou akcí zaměřené na zdroje energie EURORANDO 2016, představil předseda pořádajícího klubu ještě stuhu, která bude reprezentovat turisty z Vysočiny v srpnu na Dlouhých stráních v Jeseníkách při slavnostním zakončení celostátní akce EURORANDO 2016.

J. Šlechta vítá účastníky


emeritní předseda KČT J. Havelka


M. Kružíková

starosta D. Cerekve Z. Jirsa

předseda KČT Čeřínek J. Veselý

J. Korbelová informuje o trasách

žlutá stuha na Eurorando 2016

vázání modré stuhy KČT Čeřínek


Trasy byly pečlivě vybrány, několikrát prochozeny a vyznačeny značkaři KČT Čeřínek M+M Svatošovými a J+J Korbelovými. Trasa NS Čeřínek byla nedávno obnovena za spolupráce starosty městyse D. Cerekev a turistů značkařů KČT Tesla a Čeřínek.
Každý přihlášený turista na startu obdržel mapku s popisem trasy, kterou si mohl podle svého vybrat ze čtyř možností. Nejkratší trasa byla 7 km: Čeřínek – Mirošov – Čeřínek. Druhá trasa vedla po Naučné stezce Čeřínek a ta měřila 12 km. Nejdelší trasa měla 20 km a vedla turisty z Čeřínku na Čertův hrádek, do Dolní Cerekve, do Cejle, nad Mirošov k Zámecké studni a k Richlého pamětním kamenům a zpět do cíle k turistické chatě.
Připravena byla ještě čtvrtá mimořádná dvanáctikilometrová trasa v rámci Euroranda k Ohnsorgovu mlýnu.
Ještě před cestou se setkal pan emeritní předseda Jan Havelka s panem Janem Kodayem ml. (syn bývalého dlouholetého předsedy KČT Čeřínek Ing. Jana Kodaye) a zavzpomínal na dobu, kdy ho kdysi jeho otec pan J. Koday provázel po Jihlavě a po přírodním parku Čeřínek.

Jan Koday ml.

turisté se rozcházejí na trasy


stánky osiřely - turisté jsou na trasáchti,kteří se už vrátili


Turisté měli možnost se před startem i po absolvování trasy venku před chatou občerstvit. Ve stáncích byly k zakoupení klobásy a káva a sladkosti, které z části byly nakoupené a další napekly členky KČT Čeřínek. U ohýnku se mohli turisté ohřát a opéci špekáček. Uvnitř v restauraci byly po celou dobu k mání pečená žebra a bok. Pro zaregistrované účastníky byla polévka za zvýhodněnou cenu. O výborné jídlo a pití se staral nájemce chaty pan Zdeněk Vlček se svým kolektivem. Všem moc chutnalo. K dobrému jídlu a pití hrála country skupina AHOJ a turisté navíc ke svým kilometrům na trasách přidali v cíli ještě taneček.

"AHOJ" hráli k poslechu i k tanci
obsluha se nezastavilaVe vstupní místnosti chaty byla instalována malá výstavka fotografií osobností pořádajícího klubu a z hlavních akcí, které klub každoročně pořádá.

malá výstavka fotografií


K některým novým cílům byla vyrobena nová razítka. Návrhy na ně zpracoval náš kamarád turista z KČT Tesla Jihlava František Janeček. Razítko k ZJTS a Pamětní list navrhla V. Veselá. Po celou dobu v restauraci běžely ve smyčce dvě videoprezentace z činnosti KČT Vysočina a KČT Čeřínek. Autoři jedné z nich byli Míla Bradová s Františkem Janečkem a druhé Věra Veselá.

razítka na ZJTS

Zahájení jarní turistické sezony se zúčastnilo celkem 601 turistů a 30 organizátorů. Na cestu dlouhou 7 km si vyšláplo 188 lidí, 12km trasy absolvovalo 324 turistů a na 20 km se vydalo 89 nejzdatnějších.
Před 14 hodinou odjel autobus s prvními zájemci do Kostelce k vlaku a další ještě přijel v 16 hodin, aby odvezl turisty, kteří se vrátili z tras později.

pořadatelé po skončení akce


poslední turisté odjíždějíTak jsme zahájili turistickou sezonu 2016. Můžeme si přát, aby nám sloužilo zdraví, abychom měli z cest mnoho krásných zážitků a potkávali jen pozitivně naladěné lidičky.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 03. 2016 | 2105 přečtení |
Zdroj: Text:V.Veselá,Foto: V.Veselá,J. Daňhel, P.Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server